adcov.com

Skutki uboczne Kaopectate

Kaopectate, znany również jako loperamid, jest lekiem, który pomaga spowolnić trawienie, tak że jelito cienkie ma czas do wchłaniania substancji odżywczych i płynów z jesz. Drugs.com wskazuje, że lek jest stosowany do leczenia biegunki i zmniejszyć ilość stolca u osób, które mają "ileostomii (powtórnego jelita przez otwór chirurgiczny w żołądku)". Związane z tym lekiem są łagodne do poważnych skutków ubocznych.

Reakcja alergiczna

Chociaż reakcje alergiczne na ten lek nie są powszechne, mogą nadal występować. Jeśli ktoś przy tej doświadczeniami leków objawy reakcji alergicznej, powinna skontaktować się z lekarzem lub natychmiast udać się do lekarza. Objawy ciężkiej reakcji alergicznej należą: wysypka, pokrzywka, trudności w oddychaniu, ból w klatce piersiowej, obrzęk języka, twarzy, ust i warg, gorączka, utrata słuchu i dzwonienie w uszach, stany drugs.com. Nudności, wymioty i ciężkie zaparcia mogą być również objawy reakcji alergicznej na kaopectate.

Efekty uboczne: układ nerwowy

Według drugs.com, systemu nerwowego skutki uboczne mogą być łagodne lub ciężkie. Działania niepożądane obejmowały osłabienie, zmęczenie, depresja, niepokój, będąc łatwo drażliwa, bezsenność, brak koordynacji (kończyny i silnika) i utratę pamięci. Szarpanie, splątanie, dezorientacja, trudności z chodzeniem, trudności z mówieniem, drżenia i moczu są również możliwe, wyjaśnia drugs.com. Toksyczność ostra, stwierdza drugs.com, może być przyczyną wielu z tych działań niepożądanych, takich jak drżenie, zamieszania i dezorientacji.

Efekty uboczne: układ nerwowy Ciąg dalszy

Toksyczność bizmut mogą powodować wystąpienie osłabienia i zmęczenia, depresji, lęku, rozdrażnienia, utraty pamięci, nagłe ruchy i bezsenność, raporty drugs.com. Związki bizmutu znajdują się w lekach takich jak kaopectate. Zwyrodnieniowe choroby mózgu, znany jako miokloniczną gąbczastej może być również spowodowane toksycznością bizmutu. Zaburzenie mózgu nie zachodzi często. Ale wydaje się, że ci, przyjmowaniem bizmutu od kilku lat są bardziej narażone na ryzyko. To może potrwać kilka miesięcy pacjentom odzyskać od encefalopatii bizmutu, stwierdza drugs.com.

Inne działania niepożądane

Może wystąpić dodatkowe efekty uboczne, a w pewnych przypadkach mogą być poważne. Salicylism, toksyczny zespół spowodowane przedawkuje z kwasem salicylowym lub którykolwiek salicylany (znaleziono w leków, takich jak kaopectate), opisywano również stany drugs.com. Objawy tej choroby obejmują zawroty głowy, zmniejszenie słuchu, senność, dezorientacja, dzwonienie w uszach, wymioty i bóle brzucha. Podwyższony poziom azotu w organizmie, zasadowica oddechowa (wysoka zawartość bazy), ciemnienie języka i stolca i zaburzenia płytek krwi może być również możliwe.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Drugs.com ostrzega pacjentów, aby nie stosować tego leku, jeśli zostały one przeżywają czarne smoliste stolce, lub krwi lub kału biegunka wywołane biorąc antybiotyk. Aby zapobiec odwodnieniu, najlepiej jest przyjmować tego leku, z dużą ilością płynów. Odwodnienie może wystąpić, jeśli ćwiczysz zbyt dużo w ogrzewanych pomieszczeniach, podczas gdy na ten lek. Jeśli masz chorobę wątroby, śluzu w stolcu lub biorą antybiotyk, drugs.com wyjaśnia, że ​​należy porozmawiać z lekarzem przed przyjęciem tego leku. W tej chwili nie ma żadnych znanych wady wrodzone spowodowane zastosowaniem leku.