adcov.com

Skutki uboczne kantaryda

Cantharadin jest miejscowe podawanie leków stosowanych w leczeniu brodawek użytkowników. Lek działa poprzez osuszanie pęcherz na skórze, co z kolei powoduje, że stają się usunąć brodawki aby raz na łuszczącej peelingi skóry off. Jak to jest w przypadku większości leków brodawek, istnieje szereg skutków ubocznych związanych z użyciem tego środka.

Częste działania niepożądane

Jak wspomniano, istnieją pewne skutki uboczne związane z zastosowaniem leku. Niektóre z tych działań niepożądanych, to delikatna skóra, mrowienie, swędzenie, pieczenie w miejscu aplikacji, pęcherzy, silny ból pod skórą i zwiększonej wrażliwości. Choć są one uważane za najczęstsze działania niepożądane związane ze stosowaniem kantaryda, tylko one dotyczą niewielkiej liczby użytkowników.

Ciężkie działania niepożądane

Niektóre poważne działania niepożądane to reakcje alergiczne, zaostrzenie klatce piersiowej, wysypka skórna, zamknięcie gardła, pokrzywka, trudności w oddychaniu, obrzęk jamy ustnej, warg, języka i gardła. Te działania niepożądane są bardzo rzadkie i nie wpływają na dużą liczbę użytkowników.

Ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa

Podczas Catharidin jest stosowany w leczeniu brodawek, które nie reagują na zwykłe metody leczenia, lek nie został zatwierdzony przez FDA do jakości lub skuteczności. W rezultacie, zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem i podjąć szczególną ostrożność przed zastosowaniem tego leku. Istnieje małe ryzyko powstawania blizn w wyniku korzystania z tego leku, więc należy pamiętać o takiej możliwości przed rozpoczęciem leczenia.

Stosowanie

Zawsze należy stosować tego leku w bezpośrednim połączeniu z zaleceń lekarza i nie w dawkach większych niż zalecane, co jest na etykiecie. Kantaryda jest podawany jako krem ​​i stosuje się równomiernie w danym obszarze i wciera, dopóki nie zostanie całkowicie wchłaniane przez skórę. Po aplikacji, brodawki powinny być pokryte z bandażem, aż skórki blister off. Ten lek należy zawsze przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł wilgoci.

Ostrzeżenie

Jeśli wystąpi którykolwiek z powyższych objawów, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Jeśli istnieje podejrzenie przedawkowania, należy skontaktować się z centrum kontroli zatruć i udać się bezpośrednio do najbliższego pogotowie.

Kantaryda jest przeznaczona do leczenia tylko usuwanie brodawek i nigdy nie powinny być wykorzystywane do innych celów medycznych, chyba że nakazuje to zrobić przez lekarza.