adcov.com

Skutki uboczne ibuprofenu w czasie ciąży

Ibuprofen jest wspólnym niesteroidowe przeciwzapalne, które mogą być bezpiecznie brać w pewnych okresach w ciąży i przez ograniczony okres czasu. Większość lekarzy zaleca, aby kobiety w ciąży unikać wszelkich leków, zwłaszcza w trzecim trymestrze. Jednakże, jeśli jesteś w potrzebie złagodzenia bólu na skręconą stawu, ból pleców lub coś podobnego, ibuprofen może być dobrym rozwiązaniem, na początku do połowy ciąży. Przed zastosowaniem każdego leku skontaktować się z własnym lekarzem.

Leki

Ibuprofen jest znaleźć w wielu over-the-counter leki przeciwbólowe pomocy i jest sprzedawany pod marką Motrin i Advil. Jest także składnikiem wielu kombinacji przeziębieniu.

Możliwość poronienie

Nie ma wyraźny związek z ibuprofenem i poronienia. Podczas gdy dwa badania wykazały, że regularne stosowanie ibuprofenu w pierwszym trymestrze ciąży mogą hamować implantacji płodu, inne badania wykazują, że ibuprofen nie ma wpływu na początku ciąży.

Obawy

Wiele kobiet w ciąży obawia się, że stosowanie ibuprofenu może skutkować niską wagą urodzeniową, wad wrodzonych lub spowodować porodu przedwczesnego; jednak żadne badania wykazały bezpośredni związek pomiędzy którymkolwiek z tych warunków i stosowania ibuprofenu w pierwszym lub drugim trymestrze ciąży.

Trzeci trymestr

Zaleca się, aby kobiety w ciąży nie stosować ibuprofen lub dowolny inny niesterydowy przeciwzapalny w trzecim trymestrze, ponieważ jest to czas krytyczny ciąży. Korzystanie ibuprofen pod koniec ciąży może hamować pracy, powoduje zmniejszenie ilości płynu owodniowego lub prowadzić do wysokiego ciśnienia krwi w płucach płodu. W niektórych przypadkach stosowanie ibuprofenu może być zwołane za, ale tylko pod ścisłym nadzorem z lekarzem.

Ogólne działania niepożądane

Ibuprofen posiada kilka potencjalnych skutków ubocznych dla każdego użytkownika, a te efekty uboczne mogą być zaostrzone w ciąży. Jeżeli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych, należy skonsultować się z lekarzem w celu leczenia i zalecenia dla alternatywnego leczenia: zaparcia, biegunka, zawroty głowy, bóle głowy, zgaga, wysypka, ból żołądka lub niestrawność.