adcov.com

Skutki uboczne Hormonalna terapia zastępcza dla mężczyzn

Hormonalna terapia zastępcza jest schemat medyczny przeznaczony do złagodzenia skutków niskiego testosteronu ze względu na starzenie się. U pacjentów z pewnymi wcześniej istniejących warunkach nie powinien brać syntezy testosteronu i terapia hormonalna może spowodować szereg efektów ubocznych, z których niektóre mogą być śmiertelne.

Identyfikacja

U mężczyzn, szczyty produkcji naturalnego testosteronu w wieku od 18 do 25, a następnie zaczyna spadać w tempie około 2 procent w ciągu roku. Ten naturalny zwyrodnienie może prowadzić do spadku masy mięśniowej i gęstości kości, utrata energii, zmniejszenie libido, zaburzenia pamięci i koncentracji, zmęczenie, zaburzenia erekcji oraz spadek ogólnego stanu zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia. Lekarze używać hormonalną terapię zastępczą w celu złagodzenia lub odwrócić te efekty i poprawić jakość życia ludzi w ich wieku.

Podczas hormonalnej terapii zastępczej, lekarze mogą nakazać syntezy testosteronu, które mogą być podawane przez wstrzyknięcie domięśniowe, podawane doustnie lub stosowane na skórę. Dawki różnią się w zależności od sposobu leczenia; Typowe iniekcji, na przykład, w zakresie od 50 do 400 mg, co dwa lub trzy tygodnie.

Przeciwwskazania

Testosteron może powiększyć prostaty wśród starszych mężczyzn i nie powinny być brane przez pacjentów cierpiących lub podatnych na raka prostaty. Dodatkowo, mężczyźni z rakiem piersi oraz u pacjentów z chorobami wątroby, choroby wieńcowej, bóle w klatce piersiowej, wysoki poziom cholesterolu lub kogokolwiek, kto miał niewydolność serca w przeszłości powinny przed podjęciem syntetyczny testosteron skonsultować się z lekarzem na temat tych warunków. Diabetycy mogą zmienić ich dawka insuliny, ponieważ testosteron może wpływać na poziom cukru we krwi.

Ci uczulenie na hormony lub jakiekolwiek składniki (testosteronu zawiera alkohol benzylowy) należy unikać stosowania.

Federalna Administracja Żywności i Leków (FDA) sklasyfikowała testosteronu jako leku ciąża Kategoria X, co oznacza, że ​​jest znana przyczyna wad wrodzonych w nienarodzonych płodów.

Hepatotoksyczność

Długotrwałe stosowanie testosteronu może spowodować zapalenie wątroby, plamica stanie niekiedy śmiertelne, znamienny przez tworzenie torbieli krwi wypełnione wewnątrz w wątrobie i / lub nerkach. Pewne postacie doustne syntetycznego testosteronu są zmodyfikowane w procesie nazywanym 17-alfa-alkilowania (przyłączenie grupy alkilowej). Zmiana ta zwiększa trwałość ich efektów przez co utrudnia wątrobie złamać je w dół, ale może powodować toksyczność wątroby. Testosteron może zmienić poziom wątroby i może spowodować, że organizm zachowuje nadmiaru sodu i wody, co dodatkowo obciąża wątrobę i nerki.

Inne działania niepożądane fizjologiczne

Zastosowanie Testosteron może zmieniać stężenie cholesterolu w surowicy krwi, w tym zmniejszenie dobrego cholesterolu i może powodować nadciśnienie, które mogą prowadzić do choroby serca i udaru. Może także powodować żółtaczkę (zażółcenie skóry), utrudnione oddawanie moczu (z powodu powiększenia prostaty), trądzik, skóry tłustej i obrzęki (obrzęk stóp i kostek).

Psychologiczne skutki testosteronu może to agresja, drażliwość, depresja, bóle głowy, pobudliwość i nastrojowość.

Zaburzenia seksualne

Testosteron wykazuje silne androgeniczne (maskulinizacja), które mogą zawierać dalsze pogłębienie głosu i wzrost nadwyżki twarzy i ciała włosy. Nadmiar testosteronu może również konwertuje do estrogenów (przez naturalny proces enzymatycznej zwana aromatyzacji), które mogą powodować ginekomastię (powiększenie piersi), mężczyzna, który może wymagać operacji, aby poprawić.

Mężczyźni na hormonalnej terapii zastępczej może również wystąpić zmieniony libido i zaburzenia erekcji.

Dodatkowo, długotrwałe stosowanie egzogennych (nie produkowanych) testosteronu ciała może tłumić zdolność organizmu do produkcji testosteronu w naturalny sposób. Kiedy hormonalna terapia zastępcza jest przerwane, pacjenci mogą użyć ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (naturalnym prekursorem testosteronu), aby ponownie uruchomić naturalną produkcję organizmu.

Powikłania wysyłki

Sposób podawania testosteronu może prowadzić do efektów ubocznych. Testosteronu może powodować ropnie, zakażenia i wahania pożądania seksualnego, nastroju i poziomu energii; pigułki testosteronu i tabletki mogą uszkodzić wątrobę i spraye testosteronu, plastry i kremy mogą powodować wysypki, podrażnienie skóry i może zwiększyć łysienia typu męskiego.