adcov.com

Skutki uboczne ergogenicznym AIDS

Ergogenic pomoc jest substancja lub metoda, która pomaga ludziom lepiej w działalności. Sportowcy, na przykład, wykorzystać trening siłowy dla lepszych rozwiązań fitness i elektrolitów w celu nawodnienia. Jednak jest to także wspólne dla sportowców na stosowanie substancji, które mają szkodliwe skutki uboczne. Niektóre z tych dodatków mogą być niebezpieczne w przypadku stosowania do celów, do których nie są one przeznaczone, a inne są korzystnie w niewielkich ilościach, ale mogą mieć szkodliwy wpływ, kiedy nadużywane.

Sterydy anaboliczne

Sterydy anaboliczne są tylko na receptę, leki stosowane w leczeniu problemów medycznych hormonu u mężczyzn, późną postać dojrzewania i utracie mięśni od niektórych chorób. Sterydy anaboliczne mogą budować masę mięśniową i siłę, a także poprawić wyniki sportowe, ale te zastosowania są nielegalne w Stanach Zjednoczonych i wielu innych krajach. Dodatkowo, steryd anaboliczny stosowanie jest zakazane przez wszystkich głównych agencji sportowych. Anabolicznych sterydów skutki uboczne to trądzik, skurcz jąder, powiększenie gruczołu krokowego, niski poziom plemników i zmniejszenie popędu seksualnego. Ludzie mogą również wystąpić paranoja, wrogość, wahania nastroju i depresja. Nadużywanie sterydów anabolicznych jest związane z problemami serca i choroby wątroby.

Kreatyna

Kreatyna jest aminokwasem, który naśladuje działanie steroidów anabolicznych, ale korzyści są ograniczone. Ponieważ jest dostępny jako dodatek over-the-counter i jest uważany za bezpieczny w zalecanych dawkach, kreatyna jest powszechnie stosowany jako dodatek przez rekreacyjnych i zawodowych sportowców. Ten ergogenic pomoc może powodować działania niepożądane zwiększenie masy ciała, skurcze mięśni, ospałość, biegunka i odwodnienie.

Doping krwi

Doping krwi zwiększa liczbę czerwonych krwinek przez transfuzji krwi tych komórek do sportowca tuż przed wydarzenie sportowe, lub przez wstrzyknięcie erytropoetyna, czynnik wzrostu hormonu, który pobudza powstawanie czerwonych krwinek. Zwiększenie liczby tych komórek można zwiększyć wytrzymałość i szybkość, ale również może powodować niebezpieczne skutki uboczne. Udary mózgu, niewydolność serca i zakażenia krwi były związane z dopingiem krwi.

Hormon Wzrostu Człowieka

Wielu kulturystów podjęcia ludzkiego hormonu wzrostu (HGH) w dużych dawkach w celu zwiększenia masy mięśniowej i redukcji tkanki tłuszczowej. Podobnie jak sterydy anaboliczne, HGH jest tylko na receptę lek. To jest przede wszystkim stosowany w leczeniu dzieci z niedoborem hormonu wzrostu. Skutki uboczne, gdy używane nieprawidłowo obejmują nietolerancji glukozy i cukrzycy, zatrzymywanie wody, bóle mięśni i stawów, zwiększenie wzrostu tkanki piersi u mężczyzn i zwiększone ryzyko chorób serca.

Kofeina

Kofeina jest over-the-counter stymulantem centralnego układu nerwowego, który zwiększa czujność i zmniejsza zmęczenie. Niektóre agencje sportowe zabronić sportowców z konieczności duże ilości tej substancji w ich systemie podczas wydarzeń sportowych. Wysokie dawki mogą powodować wiele skutków ubocznych. Ewentualne negatywne skutki fizyczne są biegunka, niestrawność, bóle głowy, częstsze oddawanie moczu, bezsenność i niepokój. Ludzie, którzy biorą za dużo kofeiny może również wystąpić psychologiczne skutki drażliwość i niepokój.