adcov.com

Skutki uboczne Botox

Skutki uboczne Botox


Podobnie jak wiele innych leków Botox ma szereg działań ubocznych, które różnią się od osoby do osoby. Skutki uboczne Botox są rzadkie, minimalne, a zwykle przemijające. Większość ludzi zgłosić żadnych skutków ubocznych w ogóle. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o najczęstszych skutków ubocznych tego popularnego zabiegu kosmetycznego.

Interakcje

Niektóre efekty uboczne Botox są spowodowane interakcji z innymi lekami. Pacjenci powinni zawsze upewnić się, że lekarz wie o żadnych innych leków, jakie podejmują.

Siniaki i bóle głowy

Zasinienie wokół miejsca wstrzyknięcia jest najczęściej skutkiem ubocznym doświadczonych Botox. Bóle głowy są kolejnym częstym skutkiem ubocznym. Jednak obie są tymczasowe rozwiązanie się w ciągu kilku dni.

Trudności w oddychaniu lub połykaniu

Trudne do oddychania lub połykaniu wynika z paraliżu mięśni, które są spowodowane przez Botox rozprzestrzenia się do innych obszarów ciała. Chociaż rzadko, może to być niepokojące, a pacjenci wystąpią takie działania niepożądane, należy zasięgnąć leczenie natychmiast.

Opadające powieki

Opadające powieki wywołane rozprzestrzenianiem paraliżu z miejsca wstrzyknięcia. Opadanie jest tylko tymczasowy i zwykle znika po jednym lub dwóch tygodniach. W ekstremalnych obie powieki i brwi opadają.

Unikanie Side Effects Botox

W celu uniknięcia cierpienia skutki uboczne zastrzyków botoksu, należy upewnić się, że wybrana wykwalifikowanego i doświadczonego chirurga kosmetycznego bardzo. Nie należy stosować preparatu Botox, jeśli jesteś w ciąży lub mają chorobę nerwowo-mięśniowej, a nie wycieraj obszar wokół miejsca wstrzyknięcia do dwunastu godzin po zabiegu.