adcov.com

Skutki uboczne Augmentin

Augmentin to lek na receptę w istocie podobne do penicyliny i jak penicyliny, jest antybiotykiem. Lek ten jest stosowany w leczeniu wielu rodzajów infekcji, które wynikają z bakterii. Augmentin funkcje przez powstrzymanie rozprzestrzeniania się i rozwój bakterii. Istnieje wiele skutków ubocznych, które mogą wystąpić ze ludzie zastosowaniem leku.

Częste działania niepożądane

Nudności, wymioty i biegunka są trzy Najczęstsze działania niepożądane, które użytkownicy Augmentin doświadczenia. Generalnie objawy te są uznawane za nieistotne, a zazwyczaj znikają w ciągu paru dni. Jeśli którekolwiek z tych działań niepożądanych, jednak i znaleźć im być kłopotliwe lub uporczywe, należy powiadomić lekarza.

Poważne działania niepożądane

Czasami zdarza się, ludzie, którzy biorą Augmention mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które są potencjalnie bardziej niebezpieczne. Niektóre z tych działań niepożądanych należą drgawki; obrzęk, łuszczenie, pęcherze lub zaczerwienienie skóry; ciężka biegunka; dreszcze; gorączka; ból gardła; ciemny mocz; lub podrażnienie pochwy absolutorium; dezorientacja; krwawe stolce; skurcze żołądka; bóle brzucha; zażółcenie oczu lub skóry; i nieprawidłowe krwawienie lub zasinienie. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy uzyskać pomoc medyczną w nagłych wypadkach w celu ich sprawdzenia się.

Reakcje alergiczne

Reakcje alergiczne mogą być również możliwość z użytkownikami Augmentin. Reakcje alergiczne są uważane za silne skutki uboczne leków. Niektóre znaki uważać na to problemy z oddychaniem; warg, języka, twarzy lub w jamie ustnej staje się obrzęk; ucisk w klatce piersiowej; wysypka; swędzenie; i ule. Takie objawy wymagają natychmiastowej pomocy medycznej.

Przestroga

Niektóre schorzenia mogą wymagać zmiany dawkowania lub specjalistyczne testy w celu bezpiecznie przyjmować z Augmentin. Należy poinformować lekarza o swojej historii medycznej, a szczególnie warunków, w tym mononukleozy, choroby nerek, wątroby, żółtaczka i zapalenie wątroby. Jeśli jesteś uczulony na następujących antybiotyków, lekarz musi być zgłoszone: cephalexin, cefdinir, cefuroksym i cefprozil.

Ostrzeżenie

Antybiotyki mogą często prowadzić do działania ubocznego biegunki. Biegunka może czasami wskazuje bardziej poważnym problemem medycznym, takie jak rozwój nowych zakażeń. Jest to możliwe z Augmentin. Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku wystąpienia biegunki, która jest bardzo wodniste lub zawierający krew. Jeśli zauważysz takie objawy, należy natychmiast zaprzestać korzystania z leków i skontaktować się z lekarzem.