adcov.com

Skutki uboczne artemizyniny

Artemisinin to leków służących do leczenia pewnych infekcji pasożytniczych, a także malarii. Artemizyninę jest często stosowana w leczeniu szczególnie trudnych szczepami malarii, które rozwinęły oporność na inne leki. Niektóre skutki uboczne artemizyniny są powszechne wśród użytkowników.

Dawkowanie

Artemizyninę podaje się doustnie w postaci tabletki. Zwykle dawka artemizyniny jest jedna tabletka 100 mg dziennie, ale mogą wynosić nawet 600 mg na dzień, o ile leczenie jest szczególnie trudny szczepu malarii. Korzystne jest, aby podjąć artemizyniny przed posiłkiem na pusty żołądek.

Skutki uboczne

Pewne działania niepożądane były doświadczane przez użytkowników artemizyniny. Artemizyniny działania niepożądane to: nudności, wymioty, biegunka, częste pocenie się w nocy, uczucie zmęczenia, bóle mięśni i stawów i problemy żołądkowo-jelitowe (niestrawność, ból brzucha i refluks). Poinformować lekarza od razu, jeśli występują jakiekolwiek niepokojące objawy lub skutki uboczne po zażyciu artemizyniny.

Leczenie

Artemisinin obecnie używany do leczenia trudnych zakażeń pasożytniczych pasm, w tym malarii. Jest również badane w University of Washington do zapobiegania chorób nowotworowych. Światowa Organizacja Zdrowia zatwierdziła ten lek w leczeniu malarii.

Interakcje

Niektóre leki mogą powodować interakcje, które powodują artemizyniny się mniej skuteczne, lub powodują niepożądane efekty są bardziej surowe. Suplementy żelaza mogą powodować interakcje z artemizyniny i należy unikać podczas przyjmowania artemizyniny. Witamina C należy również unikać, gdyż może to spowodować artemizyniny się mniej mogły być wchłaniane do systemu.

Unikać

Artemisinin nie powinny być brane przez kobiety w ciąży lub karmiących piersią, chyba że malaria jest poważne i zagrażające życiu. Artemisinin nie powinny być podejmowane w pierwszym trymestrze ciąży w ogóle.