adcov.com

Skutki uboczne akatyzja

Skutki uboczne akatyzja


Akatyzja jest wewnętrzny napęd, aby przenieść i być stale zaangażowane w działania. Osób doświadczających akatyzja trudno usiedzieć i zatrzyma się. Akatyzja towarzyszy niekiedy paranoi i lęku. Akatyzja wpływa przede wszystkim do pacjentów biorąc leki przeciwpsychotyczne. Są to zabiegi, które mogą pomóc złagodzić problem akatyzja, ale w niektórych przypadkach pacjenci doświadczają długotrwałego akatyzja. Ich leczenie będzie również długoterminowe i tylko częściowo leczyć choroby, ale nie może w pełni leczeniu niektórych przypadków.

Ekstremalne Mobilność

Akatyzja jest stan skrajnego ruchu. Ruch ten jest napędzany przez czynniki wewnętrzne, a w większości przypadków nie jest powodowane przez leki przeciwpsychotyczne. Może być również efektem ubocznym wycofania morfiny. Objawy akatyzji obejmują przesunięcie ciężaru z jednej nogi na drugą, chodzenie w miejscu, szuranie stóp i nóg kołysanie wielokrotnego przejścia. W skrajnych przypadkach, ludzie będą chodzić i pozostają w stanach mieszanych w każdym czasie. Osoby z akatyzję będzie miał kłopoty siedzi lub stoi w miejscu i tak pozostanie przez dłuższy czas.

Paranoja

Akatyzja może również towarzyszyć intensywne paranoi. Poszkodowany może czuć coś katastrofalne się stanie, albo, że jest obserwowany i prześladowany. Ten rodzaj paranoi powoduje niepokój. Paranoja jest napędzany przez urojeniami, czy dana osoba ma przekonania, które są sprzeczne z rzeczywistością jego sytuacji. Osoba chora może się podejrzane, drażliwy, zamknięty w sobie, depresji, uparta, zazdrosna, egoistyczna, nieobywatelski i gorzka bez powodu innego niż złudzenia.

Niepokój

Niezdefiniowany lęk może być w centrum akatyzja. Skutki paranoi może napędzać lęk, mieszanie akatyzja. Ruchy staną się bardziej ekstremalne i człowiek może stać się całkowicie niespokojny, wyświetlając szybki i ciągły ruch. Objawy lęku są stałe napięcie i niepokój. Irracjonalne lęki, które przeszkadzają w stylu życia i wzorców myślenia jest również powikłaniem niepokoju. Lęk może się wahać od łagodnego poczucia niepokoju do całkowitej niezdolności do pobytu nadal.

Inne efekty

Inne powikłania są widoczne z akatyzję nieprawidłowe zachowania, agresja, złe samopoczucie, patrząc, zaburzenia chodu, zaburzenia pamięci, obniżenie nastroju, astenia (osłabienie fizyczne), zwiększenie masy ciała, próby samobójcze, uspokojenie, bezsenność, drżenie, dyskineza (ruchy mimowolne) i zaburzenia pamięci , Część z tych działań ubocznych może być połączony z akatyzja, a niektóre są po prostu współistniejące reakcje na leki psychotropowe. Złośliwy zespół neuroleptyczny (ZZN) występuje również w niektórych przypadkach, jak reakcja na lek przeciwpsychotycznym. NMS jest zaburzeniem ruchu rzadko wymaga hospitalizacji.

Leczenie

Nowsze "nietypowych" neuroleptyczne leki stosuje się w leczeniu akatyzji. Hormon melatonina i witaminy B6 może być również użyteczne w leczeniu. Problem z leczeniem akatyzja jest, że może to mieć późny początek - co oznacza, że ​​pacjent może przyjmować leki psychiatryczne od lat nie doświadcza żadnych objawów. Nie istnieją testy wczesnego wykrywania lub objawy dla akatyzja, a w niektórych przypadkach objawy mogą być długotrwałe i katastrofalne.