adcov.com

Skutki Szybka utrata masy ciała na poziom cholesterolu

Skutki Szybka utrata masy ciała na poziom cholesterolu


Cholesterol jest rodzaj tłuszczu, znany jako lipidu. "Zły" cholesterol lipoproteiny niskiej gęstości (LDL), a zbyt dużo tego rodzaju tłuszczu może prowadzić do wysokiego poziomu cholesterolu i wysokiego ryzyka chorób powiązanych z otyłością i zatkania naczyń krwionośnych. Lipoprotein o wysokiej gęstości (HDL) są znane jako dobre cholesterolu, ponieważ pomaga serca poprzez wykonanie złego cholesterolu w wątrobie, gdzie może on być przetwarzane i wyeliminowany. Szybka utrata masy ciała może wpływać na poziom cholesterolu poprzez obniżenie stężenia triglicerydów i zwiększenie LDL.

Poziomy

Zgodnie z Lipitor.com, optymalny poziom dla LDL 100 mg / dL, przy 100 do 129 mg / dl najbliższej optymalne. Wysoki poziom wynosi 190 mg / dL i 130 mg / dl do 189 mg / dl jest wysoka granica wysoki. LDL 190 mg / dl, a powyżej jest bardzo wysoka. Stężenia cholesterolu całkowitego powinno spaść mniej niż 200 mg / dl. Wszystko, co powyżej wynika, że ​​ma wartość graniczną lub wysoki i przyczynia się do ryzyka choroby serca.

Zmiany diety

Aby zmniejszyć poziom LDL, National Cholesterol Education Program zaleca Therapeutic Lifestyle Change (TLC), który obejmuje diety TLC, aktywności fizycznej i kontroli wagi do obniżenia poziomu cholesterolu. Zgodnie z Mayo Clinic, płatki owsiane, otręby, orzechy, ryby, kwasy tłuszczowe omega 3, olej z oliwek i steroli roślinnych / stanoli są wszystkie zdrowe pokarmy serce obniżające poziom cholesterolu. Tylko 10 procent diety powinno pochodzić z tłuszczów nasyconych, aby utrzymać zdrowy poziom cholesterolu.

Post

Według Journal of Nutrition, zmniejszenie masy ciała poprzez post wydaje się mieć odwrotny skutek i wykazano, aby zwiększyć poziom LDL u osób otyłych. Badanie przeprowadzone na 10 otyłych dorosłych w ciągu siedem dni szybko wykazały wzrost ich stężenia lipidów o około dwa punkty.

Niskowęglowodanowej

Badania wykazały, że Duke University niskiej zawartości węglowodanów dieta, które są często używane do szybkiej utraty wagi, przyczyni się do zmniejszenia stężenia triglicerydów. Dieta niskowęglowodanowa porównano z niskokaloryczne, o niskiej zawartości tłuszczu i cholesterolu w diecie nisko, aby zobaczyć, które miały więcej wpływu na poziom cholesterolu. Grupa niskowęglowodanowa doświadczył bardziej szybką utratą masy ciała i znacznie niższy poziom LDL i wyższy poziom HDL.

O niskiej zawartości tłuszczu

Badanie wykazało również, że jedzenie żywności, które są niskie w tłuszcze nasycone może przyczynić się do szybkiej utraty wagi i znacznie obniżyć poziom cholesterolu LDL, ponieważ szybka utrata masy ciała zmniejsza ilość tłuszczu LDL we krwi. Badania wykazały, że obniżenie zawartości tłuszczu może obniżyć całkowity poziom cholesterolu we krwi, chociaż nie istotne zwiększenie poziomu HDL.

Wnioski

Szybka utrata masy ciała może przyczynić się do obniżenia poziomu cholesterolu LDL i triglicerydów poprzez zmniejszenie lipidów we krwi. Dietą niskotłuszczową pracy do niższych poziomów LDL i przyczynia się do szybkiej utraty masy, lecz nie są skuteczne w podnoszeniu poziomów HDL. Diecie nisko węglowodanowe, doświadczyć więcej szybką utratą masy ciała i zobacz, wzrost poziomu HDL, jak również zmniejszenie stężenia cholesterolu LDL.