adcov.com

Skutki Metal Ceramic Restoration

Skutki Metal Ceramic Restoration


Podczas gdy niektóre gwiazdy cieszyć mając złote zęby, jeśli chodzi o pracę stomatologiczne udziałem przedniej lub przednich zębów widoczne w uśmiechu, większość ludzi woli wyglądać jak najbardziej naturalnie. Złote korony są zazwyczaj wykonane na tylnej lub tylnych zębów, ale dla zębów przednich, porcelana fuzji z metalu lub PFM, uzupełnienia są bardziej atrakcyjne. Uzupełnienia PFM mają wiele pozytywnych skutków dla pacjenta; Jednakże, istnieją pewne mniej pożądane efekty, jak również.

PFM i Mosty Korony

Korony i mosty są rutynowe, ale są one precyzyjne procedury wykonywane w gabinetach dentystycznych. Korony są niezbędne zwłaszcza gdy ząb miał leczenie kanałowe, został uszkodzony lub jest więcej niż rozpad struktury zęba. Są one także, gdy ktoś miał śruby umieszczonej implantu w kości, w którym ząb jest do zastąpienia brakujących zębów. Mostki zastąpienia brakującego zęba lub zębów poprzez koron zębów po obu stronach szczeliny i stapiania sztuczny ząb pomiędzy nimi. PFM korony i mosty są stałymi uzupełnienia, ponieważ są mocowane w miejscu i tylko usunięte do naprawy lub ponownego wykonania. Przygotowanie do zarządzania finansami publicznymi jest nieco inny dla złotą koroną. Dentysta zmniejsza więcej niż do struktury zęba korona złota, aby pomieścić warstwę metalu i grubości porcelany.

Wykonywanie PFM korona lub most

Wytwarzanie zębów jest wykonywane przez dentystę, a podjęte wrażenia preparatu. Tymczasowe korony lub mostu wykonanie chroni prep aż korona zostanie zakończona w laboratorium dentystycznym. Pacjent wraca do cementowania w późniejszym terminie. Technik dentystyczny w laboratorium rozpoczyna co koronę oddając metal radzenia sobie w korony lub mostu. Po czapeczkę do poprawnego grubości potrzebne aby służyć jako podstawa PFM, porcelana nakłada się na koronie i wypalono w maszynie do pieca, jak w wysokiej temperaturze. Porcelana jest skondensowany z metalu, co jest widoczne w uśmiechu pacjenta. Technik rzeźbi anatomii do porcelany, dzięki czemu wyglądają naturalnie i nabłyszcza je. Jest on wrócił do dentysty dla cementowania w jamie ustnej pacjenta.

Zalety

Zalety korony PFM lub mostu jest wiele. PFM jest całkiem normalne spojrzenie. Przeszkolony technik laboratoryjny może koronę lub most, który do przypadkowego obserwatora wydaje się fałszywy. Jest to praktyczne i przyjazne w ustach ze względu na grubą warstwę glazury. Nie odbarwiają się w czasie i przy prawidłowej konserwacji opieki dentystycznej, może trwać wiele lat, jeśli nie całe życie osoby noszenia. PFM jest optymalny dla uzupełnień w zębach przednich, a może być w cieniu, aby komponować się z naturalnego uzębienia pacjenta.

Wady

PFM korony i mosty mają wady jak uzupełnień. Naturalne zęby mają przezroczystość, zwłaszcza bliżej gryzących krawędzi. PFM jest nieprzejrzysty i światło nie jest w stanie przejść przez metalu pod porcelanę. Mogą pojawić się i czuć bulkier pacjentowi. Kiedy użytkowniczka PFM miech lub otwiera szeroko usta, błyszczące metalu jest widoczna na tylnej stronie korony, ponieważ nie są objęte porcelany. Linia guma cofa się w czasie na ząb PFM, odsłaniając czarną linię, która jest metalowy kołnierz z PFM. Porcelana jest podatny na uszkodzenia; złamanie naraża metalu pod PFM. Ponadto uszkodzony porcelany jest szorstka języka pacjenta. Jeśli szkliwo zostanie uszkodzony albo przez uszkodzenia lub zużycia, tworzy irytujące szorstkie miejsce. Porcelana na PFM może być trudne na przeciwstawnych zębów, noszenie ich w dół szybciej niż naturalne zęby. Wreszcie, naturalne zęby plama lub odbarwienie w czasie. PFM nie, i staje się coraz bardziej zauważalne jako sztuczne.