adcov.com

Skutki leczenia na Krwi chlorchininy Chemii Malaria Pacjenta

Chlorochina to ogólna forma leków na receptę, które mogą być podawane doustnie lub dożylnie. Pomimo swojej skuteczności w leczeniu malarii, chlorochina ma potencjał, aby powodować wiele skutków ubocznych, w tym kilka, które obejmują chemię krwi.

Ramy czasowe

Efekty uboczne chemii krwi z chlorchiną są najbardziej powszechne podczas lek jest stosowany do leczenia długoterminowego, jak przyjmowanie leku przez kilka tygodni lub miesięcy.

Rodzaje efektów

Chlorochina potencjalnie powodować braki płytek krwi, białych, neutrofili i krwinek czerwonych krwinek. Warunki medyczne dla tych braków są trombocytopenia, neutropenia, agranulocytoza i niedokrwistość aplastyczna.

Objawy

Objawy niedokrwistość aplastyczna to zmęczenie, duszność, szybkie bicie serca i bladą skórę, a trombocytopenia powoduje łatwe zasinienie, wygląd małych czerwonych kropek lub wybroczyny na skórze, krwawienie z nosa, krwawienie z dziąseł i przedłużone krwawienia z drobnych skaleczeń. Najczęstszym objawem neutropenii i agranulocytozy jest zwiększenie częstości występowania zakażeń bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych.

Zagrożenia

Którykolwiek z objawów biochemicznych krwi chlorochiny może zagrażać życiu, jeśli nie jest leczone.

Rozwiązanie

Ze względu na skutki chlorochiny na chemii krwi, lekarze zwykle wykonywać regularne badania krwi, aby zmierzyć ilość krwinek w organizmie, w celu wykrycia wszelkich nieprawidłowości, tak szybko jak to możliwe.

Rozważania

Jeśli masz historię dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub jakiegokolwiek niedoboru komórek białe lub czerwone krwi, granulocytów obojętnochłonnych lub płytek krwi, to może nie być bezpieczne, aby podjąć chlorochinę ze względu na jego wpływem na chemii krwi, Mayo Clinic ostrzega.