adcov.com

Skutki Kabergolina

Kabergolina jest lek na receptę stosowane w leczeniu chorób związanych z wytwarzaniem, prolaktyna, hormon peptydowy uwalniany z gruczołu przysadkowego. Kiedy zbyt dużo prolaktyna jest produkowany przez tego konkretnego gruczołu, kobiety często doświadczają problemów menstruacyjnych, mężczyźni mogą cierpieć na zaburzenia wzwodu, a obie płcie mogą zmierzyć spadek libido, jak również ewentualne problemy z płodnością. Biorąc kabergoliny, wydzielanie prolaktyny jest zasadniczo zablokowane, co pozwala na ewentualnego powrotu do bardziej zrównoważonego poziomu hormonów w organizmie.

Klasyfikacja

Kabergolina objęty klasyfikacją agonistą dopaminy, który rodzaj leku, który stymuluje receptory dopaminy w ciele. Zwykle dopaminy hamują normalne wydzielanie prolaktyny hormonów. Ale kiedy guz w przysadce mózgowej i innych warunkach modyfikuje wytwarzanie prolaktyny, naturalny poziom dopaminy może być wystarczające do przeciwdziałania wzrostowi tego konkretnego hormonu powodują problemy pojawiają się u osobnika. Agonista dopaminy jak kabergoliną zachęca produkcję dopaminy, aby zrekompensować zwyżkę prolaktyny, równoważąc w ten sposób poziom hormonów.

Skuteczność

Po okresie około 6 miesięcy, kabergolina zazwyczaj obniża ilość prolaktyny systemu do normalnego poziomu. Przywrócenia równowagi hormonalnej powinna regulować miesiączki u kobiet, w leczeniu dysfunkcji erekcji u mężczyzn oraz usunięcia pewnych problemów z płodnością u obu płci spowodowanych przez wysoki poziom prolaktyny.

Częste działania niepożądane

Jak w przypadku prawie wszystkich rodzajów lekarstw, kabergoliny nie jest pozbawiony efektów ubocznych. Dla niektórych osób, cierpią nudności, zaparcia, zawroty głowy, bóle głowy i osłabienie z powodu używania danego leku. Normalnie, te działania niepożądane przekazać jako ciało acclimates do kabergoliną. Choć nie tak często jak działań niepożądanych, wymienionych powyżej, możliwe jest również, aby wystąpić biegunka, wymioty, gazy, zatorów, uderzenia gorąca, bóle stawów, bóle mięśni, ból gardła, zakłócenia snu i dyskomfortu skóry. Efekty te przechodzą również ciało dostosowuje się do leków.

Poważne działania niepożądane

Dla innych osób, możliwe jest, że kabergolina może spowodować poważne skutki uboczne. Z tych działań, zarówno ból brzucha i zawroty głowy są częstsze. Jeśli było doświadczyć jednej z tych doznań, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, ponieważ konieczne może być dostosowanie dawki lub całkowite zmiany leków.

Rzadkie działania niepożądane

Chociaż rzadko, kabergolina wywołał inne bardziej poważne skutki uboczne, w tym zaburzenia widzenia, utrata apetytu, utrata masy ciała, zwiększenie masy ciała, niewyjaśnionej kwestii koncentracyjnych, szybkie bicie serca i obrzęk rąk, stóp, kostek i nóg. Natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli te działania niepożądane pojawiają.