adcov.com

Skutki dla Shisha

Skutki dla Shisha


Shisha jest znany pod wieloma nazwami. Shisha jest powszechnie określany jako Goza i Narghile, choć większość ludzi zna go jako fajki. Szisza to fajka wodna tytoń, który został po raz pierwszy użyty w Azji i na Bliskim Wschodzie, ale zyskał popularność w wielu krajach.

Funkcja

Szisza składa się z czterech części. Jest zasadą, która jest częściowo napełniony wodą, miska, który zawiera tytoniu i rur i węży wykorzystywane do wdychania dymu.

Nieporozumienia

Zgodnie z Mayo Clinic, jest błędne przekonanie, że palenie sziszy jest bezpieczniejsze od palenia papierosów. W rzeczywistości, szisza może zrobić więcej szkody dla organizmu niż papieros.

Ostrzeżenie

Szisza ma niebezpieczne skutki dla organizmu, ponieważ naraża palacza do znacznie większej ilości dymu, niż to, co być wdychany z papierosa. Dym tytoniowy ma wysoki poziom toksyn, w tym tlenku węgla.

Rak

Jednym z najpoważniejszych problemów z sziszy jest rak. Smoke zwiększa ryzyko różnych nowotworów, takich jak rak płuc, rak jamy ustnej. Poza rakiem, istnieje wiele chorób dziąseł, które są połączone shisha.

Nałóg

Według US News & World Report, szisza niesie również ryzyko uzależnienia. Shisha jest zagrożenie dla zdrowia, gdyż może to prowadzić do codziennego użytku wodociągowej.