adcov.com

Skutki diety wysokobiałkowej

Skutki diety wysokobiałkowej


Białko to niezbędny składnik potrzebny do prawidłowego funkcjonowania układów ustrojowych, takich jak system immunologiczny, a także do utrzymania zdrowych włosów, paznokci i skóry. Jednak istnieje coś takiego jak zbyt dużo białka. Niedawne popularność diet wysokobiałkowych, które obiecują szybką utratę wagi, skupiając się na żywności o wysokiej zawartości tłuszczu, takie jak wołowina i ser, jest głównym powodem do obaw i należy wiedzieć przed rozpoczęciem ryzyko takiej diety.

Co wysokobiałkowa Dieta Brak

Zróżnicowana dieta jest niezbędna do otrzymania wielu składników odżywczych, witamin i minerałów organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania i zwalczyć chorobę. Diety wysokobiałkowe stanowić zagrożenie dla zdrowia, ponieważ łączą one niebezpieczne poziomy białka z ciężką ograniczenia wielu produktów spożywczych bogatych w składniki odżywcze, dzięki czemu jest praktycznie niemożliwe dla organizmu do uzyskania w instrumenty potrzebne do podstawowej opieki zdrowotnej.

Bezpieczne ilości białka

Jeśli starasz się schudnąć, American Heart Association zaleca, aby nie więcej niż 35 procent dziennego kalorii pochodzi z tłuszczu; mniej niż 7 procent kalorii powinno pochodzić z tłuszczów nasyconych i mniej niż 1 procent z tłuszczów trans. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś na dietę wysokobiałkową, wiesz, jak trudno jest się do tych wytycznych, kiedy twoje główne źródła kalorii są tłuszczowe wędliny i sery.

Niebezpieczeństwa serca

Wiele diety wysokobiałkowe podkreślić żywności, takich jak ser, jaja i mięso, które są bogate w tłuszcze nasycone i może narazić Cię na ryzyko wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca, udaru mózgu, cukrzycy, a nawet raka. Diety te często wymagają, aby ograniczyć spożycie węglowodanów, co oznacza, że ​​organizm nie otrzymuje energię, błonnik i niezbędnych składników odżywczych potrzebnych mu z całych ziaren, warzyw, owoców i produktów mlecznych o niskiej zawartości tłuszczu. Te produkty mogą rzeczywiście obniżyć poziom cholesterolu i ciśnienie krwi - tak bez nich, twoje ciało jest jeszcze bardziej narażone na ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Utrata kości

Diety wysokobiałkowe mogą narazić Cię na ryzyko utraty masy kostnej prowadzący do osteoporozy. Jako ciało działa rozkładać nadmiernych ilości białka, woda jest pompowana do nerek i dróg moczowych. Powoduje to utratę minerałów z organizmu, w tym wapnia z kości.

Uszkodzenie nerek

Ten sam proces, który powoduje, że wapń wydalany z organizmu i prowadzi do utraty masy kostnej może narazić Cię na ryzyko bolesnych kamieni nerkowych z powodu zwiększonego poziomu wapnia w moczu. Jeszcze bardziej niebezpieczne, gdy dieta wysokobiałkowa prowadzi do wysokiego ciśnienia krwi, naczynia krwionośne w nerkach może nie usunąć odpady z organizmu, oddanie się na ryzyko utraty funkcji nerek.