adcov.com

Skutki ciśnienia barometrycznego na stawy i mięśnie

Skutki ciśnienia barometrycznego na stawy i mięśnie

Wcześniejsze pokolenia zauważył, że zmiany w pogodzie, w jakiejkolwiek formie, trudno się poruszać. To było powszechne, aby usłyszeć takie pomruki jako "zapalenie stawów spadła na wizytę" lub "moje lumbago mówi pogoda się zmienia", a nawet, że wiek był winien. Przeważnie, nie mieli pojęcia, że ​​jony lub zmiany ciśnienia powietrza był z dostaniem się do nich.

Ludzie ci nie byli w błędzie. Byli na coś wielkiego. Dzięki postępowi w dziedzinie badań, diagnostyki i leczenia, fakt, że żywa istota może być barometrem pogoda nie jest dziki pomysł. Dowody medyczne teraz poparcie tego!

Barometry życia i oddychania

Zmiany temperatury, szczególnie gdy szybkie i nieoczekiwane, nie odgrywają rolę w dobrego samopoczucia fizycznego, diagnostyki i leczenia niektórych zdarzeniach medycznych. Tajne ofiar i pacjentów z wysoką gorączką mają tendencję, aby uzyskać zwolnienie z kocami chłodzenia. Epidemia rozprzestrzenia się szybciej, gdy występują gwałtowne zmiany pogody.

Istnieje wiele udokumentowanych badań w ciągu ostatnich sześciu lat, które kiedyś klimat Niemiec, Szwajcarii i Norwegii, aby pokazać kolce w chorobie podczas zimowych miesięcy styczeń, luty i marzec. Uzyskane dane wskazują, że w zimnych mas powietrza osiadł w miejscu na tych obszarach, nie było skoku liczby epidemii grypy.

Ból i ciśnienia barometrycznego

W latach od tych badań, człowiek wydaje się prześcignąć najlepszych meteorologów w prognozowaniu pogody. Jest to prawda, ponieważ płyn, który otacza nasze stawy są szczególnie wrażliwe na zmiany ciśnienia atmosferycznego.

Gdy ciśnienie zanurza się, twoje ciało może czuć ciężar w powietrzu, zapach deszczu pochodzących i zaczynamy doświadczać mniej mobilność. Zmiana ciśnienia atmosferycznego powoduje stan zapalny w płynie otaczającym stawy. Powoduje to różne poziomy bólu.

Co się dzieje, gdy ciśnienie barometryczne zaczyna rosnąć? Czy ból zniknie gdy barometr osiągnie pewien szczególny punkt? Gdy ból zapalenia chwyta, nie będzie nigdzie szybko.

Nie Shoot Messenger

Różne wcześniej istniejących warunków, gdy stan zapalny może łączyć w zestawy, tworząc artretyczne sytuacji - i od tego momentu, nie jest to wielki krok do uznania pogodę Wpływ ma na ostrych i przewlekłych chorób - zwłaszcza tych związanych z zapaleniem stawów.

Oprócz udokumentowanych zmian liczby urodzeń i liczby plemników, zapadalność na zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli i grypę szczególnie wzrosła. Dla naszych celów, zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli i grypa są na szczególną uwagę.

Ludzie, którzy są na astmę są najczęściej, aby przejść do jednego z tych Wielkiej Trójki. Mają się przez drogi oddechowe, które są zwężone, a następnie tak często, że zapalenie płuc i wspierające je systemy są znacznie osłabione. Czujność jest walka na całe życie, a ich świat jest pełen pyłków, złej jakości powietrza i suchym zakurzonym powietrzu w pomieszczeniach mieszkalnych.

Czynnikami atmosferycznymi Czułości

Życie jest obrotowe drzwi dla tych ludzi, którzy są wrażliwi pogoda. Ból z zapaleniem stawów, mięśni i nerwów może podnieść się do punktów poza zdolność do radzenia sobie.

Niektóre z warunków, które dotyczą warunków stawy i mięśnie reagują na zmiany poziomu ciśnienia barometrycznego obejmują te przewlekłe, czasem wyniszczające, choroby:

Arthritis - w tym reumatoidalne zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów
Ból pleców - szczególnie ból w dole pleców
Fibromialgia - stan mięśni i nerwów
Ból blizny - zwłaszcza blizny niedawno uzdrowił
Neuralgia nerwu trójdzielnego - i wspólne zaangażowanie nerwów
Bóle głowy - w tym migreny i klastrów
Zaburzenia nastroju - depresja, gdy ciśnienie atmosferyczne spada, a gdy wzrasta manii

Reumatycznych

Reumatolodzy leczenia pacjentów z przewlekłymi którykolwiek z wyżej wymienionych warunków, rutynowo doradzać im uniknąć pewnych warunków pogodowych, które pogarszają lub zwiększają ich dyskomfort, zwłaszcza następujące z nich.

Każda z tych trzech łatwo pogorszyć, gdy zmienia się pogoda na lepsze lub gorsze - czy nie jest to zmiana, jednak niewielkie, w ciśnieniu atmosferycznym:

Skurcze mięśni po treningu wzrost lub sportu zaczyna bez korzystania z uprzedniego rozgrzać, zwłaszcza w niskich temperaturach.

Toczeń rumieniowaty układowy, najlepiej znany jako toczeń, staje się poważna, gdy pogarsza. Narządy wewnętrzne mogą rozpalać bez wiarygodnego powodu. Najnudniejsze słońca ma możliwość uaktywnienia tocznia. Pacjenci muszą korzystać z ochrony przeciwsłonecznej Lupus wielkodusznie i nosić odzież na pokrycie głowy, ramiona i nogi.

Zachęcanie do przeprowadzki do cieplejszych, mniej inwazyjnych, klimacie jest często jedynym rozwiązaniem dla pacjentów z toczniem.

? Fenomen Reynauda towarzyszy warunków, które są

inflammatory in nature, yet derive from the constricted blood that
is not able to reach fingers, toes or the nose. Discolored fingers
or toes are one incident that betrays the presence of Reynaud's.

Unusual temperatures are the culprit and, although weather is
the major catalyst, it is not the only one. A simple act like
removing food from the freezer or cooking over a hot stove is
enough to cause a plethora of problems.