adcov.com

Skutki chłodniczego freonu

Skutki chłodniczego freonu


Freon jest cieczą lub gazem, który działa jako Stabilizator ciśnienia lub cieczy chłodzącej. Freon, marka produktu chemicznego Dupont, był refigerant wyboru do klimatyzatorów samochodowych i systemów refigeration. Naukowcy od uznały freon szkodliwe dla środowiska, a wiele krajów zakazane lub ograniczone jego wykorzystanie. Freon mogą również mieć wpływ na zdrowie indiviuals, choć stopień, w jakim wpływa na różne narody różnią się znacznie.

Ograniczona ekspozycji

Uszkodzony lodówka jest jedną z najczęstszych przyczyn ograniczonego narażenia freonu. Według Szpitala Dziecięcego w Filadelfii Poison Control Center, którzy oddychają freon może doświadczyć "pustki w głowie, zawroty głowy, bóle głowy i nudności." Podczas gdy ludzie pracujący w zamkniętych środowiskach o wysokiej ekspozycji może być zagrożone, w większości przypadków, drobne Freon inhalacja nie jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ większość lodówek "nie zawiera znaczących ilości freonu."

Ciężkie ekspozycji

Ludzie, którzy pracują z freonu w zamkniętych pomieszczeniach chłodniczych może być w większym stopniu, niż tych, którzy mają narażenia krótkoterminowego. Według National Library of Medicine Stany Zjednoczone na stronie "Medline Plus" poważne narażenie na freon może podrażniać skórę, palić przełyku, a nawet spowodować martwicę, niszczeje skóry i tkanki.

Szkody w środowisku

1994 Agencja Ochrony Środowiska fakt arkuszy "Substancje chemiczne w środowisku: Freon 113" stwierdza się nienaturalnie wysoki poziom freonu w górnych warstwach atmosfery "może prowadzić do zwiększenia stężenia szkodliwego promieniowania ultrafioletowego (UV) dotarcia do powierzchni Ziemi Zwiększona, powierzchnia UV. Promieniowanie może mieć negatywny wpływ na zdrowie ludzi i środowisko naturalne. " Według Słowniczek EPA zmian klimatu Warunki, "za dużo promieniowania ultrafioletowego może spalić skórę, przyczyną raka skóry i zaćmy i uszkodzenia roślin."

Skutki freonu jako wziewne

Carbondale Illinois "Kanał 12" Heartland Aktualności ", w swoim raporcie" Kids Huff Freon na haju "cytuje dr Donna Carney w Memorial Hospital w Carbondale, jak mówią ci, którzy nadużywają Freon" poczuć euforii, światło-headiness i mogą zemdleć. " Dr Carney ostrzegł: "Nawet po raz pierwszy, że będą robić to mogą zginąć. Długoterminowe, jeśli nadal to jest problemy z pamięcią, mogą one spowodować trwałe uszkodzenie wątroby, uszkodzenie nerek, uszkodzenie płuc i uszkodzenia mózgu. A wszystko to jest nieodwracalne "