adcov.com

Skutki braku snu na organizm

Skutki braku snu na organizm


Zbiór badań dotyczących skutków braku snu zdecydowanie sugeruje, że jest to w naszym interesie, aby złapać tyle ZZZ w każdej nocy. Oprócz powodując zmienność nastrojów, zapomnienie i letarg, brak snu inicjuje przerwanie wszystkich funkcji fizjologicznych organizmu ludzkiego, według Eve Van Cauter, profesor medycyny na Uniwersytecie w Chicago.

Zwiększone ryzyko otyłości

Badania z roku 2004 przez naukowców z Uniwersytetu w Chicago stwierdził, że czas trwania krótki sen wywołany obniżony poziom hormonu leptyny i podwyższone poziomy greliny hormonów. Na ich normalnego poziomu, hormony te regulują apetyt i zaburzenia w tych poziomach spowodowanych przez brak snu prowadzi do zwiększenia apetytu.

Badanie 2005 przez naukowców z Uniwersytetu Columbia odkryli, że wskaźnik masy ciała u osób w wieku 32 i 49 otrzymujących mniej niż siedem godzin snu było istotnie wyższe niż u osób średnio śpiących siedem lub więcej godzin każdej nocy. Wyniki sugerują, że pozbawieni snu dorośli są najbardziej podatne do nadwagi i otyłości.

Zwiększone ryzyko cukrzycy

Utrata przyczyny snu zwiększyć stan zapalny w organizmie ludzkim, co może pozostawić osoby narażone na ryzyko dla zdrowia, takich jak cukrzyca. Badanie z 2006 roku prowadzone przez naukowca Yale University odkryli, że brak snu wiąże się z insulinoopornością, nietolerancją glukozy i zaburzenia regulacji cukru we krwi - czynniki prowadzące do zwiększenia ryzyka cukrzycy.

Zwiększone ryzyko raka

Inne zagrożenie zdrowia wywołane przez podwyższoną zapaleniem w obrębie korpusu jest rak: raka piersi, raka jelita grubego, i ewentualnie prostaty i innych form raka. 2006 by badania naukowców z Uniwersytetu Harvarda ustala, że ​​z 115.022 kobiet bez raka piersi, kiedy ocenia się w 1989 roku, jedna tysiące trzysta pięćdziesiąt dwie opracowany chorobę w ciągu 12 lat - z kobietami, którzy zgłosili ponad 20 latach pracy obracając nocne zmiany potwierdzających większą podatność. Badacze doszli do wniosku, że ekspozycja na światło w nocy zmniejsza poziom hormonu melatoniny, które mogą pomóc w rozwoju raka poprzez zakazanie wpływ innych hormonów i ochronie komórek nowotworowych z rośnie.

Wysokie ciśnienie krwi

Jeszcze jeden zagrożenie dla zdrowia wywołane podwyższonym stanem zapalnym w organizmie jest wysokie ciśnienie krwi, co może prowadzić do chorób serca, zawału serca i udaru mózgu. 1.996 Badanie przeprowadzone przez naukowców w Yokohama City University w Japonii odkryli, że niewystarczające sen może prowadzić do wzrostu aktywności układu współczulnego, co może prowadzić do wzrostu ciśnienia krwi, jak tylko pierwszego dnia działalności następującej niedostatecznej snu.

Zwiększona śmiertelność

Badania z roku 2004 przeprowadzone przez naukowców z Harvard Medical School przeanalizował długość snu i śmiertelności prawie 83.000 pielęgniarek i ustalił, że ryzyko zgonu była najniższa spośród tych, którzy zgłosili otrzymaniu 6 do 7 godzin snu każdej nocy. Jednak śmiertelność była wyższa dla pacjentów, którzy spali albo krócej niż 6 godzin, lub trwające 8 lub więcej godzin. Badanie z 2002 roku przez University of California w San Diego oraz The American Cancer Society odnotowano 15 procent wyższe ryzyko zgonu u osób śpiących mniej niż 4,5 godziny lub więcej niż 8,5 godziny na dobę.