adcov.com

Skutki biernego palenia

Bierne palenie jest wydychane z papierosów, cygar lub rur i składa się z śmiercionośnych gazów i pyłów. Według badań przeprowadzonych przez National Toxicology Program, bierne palenie zawiera około 250 substancji toksycznych. Okazało się, że osoby niepalące narażeni na bierne palenie, czy to w domu, miejscu pracy lub innych obszarach, mają wiele z tych samych warunkach, palaczy, głównie raka i chorób serca i płuc. Skutki biernego palenia są przerażające i zabójcze, zarówno dla ludzi jak i zwierząt.

Kobiety w ciąży

Bierne palenie jest szczególnie niebezpieczne dla kobiet w ciąży. Zgodnie z University of Minnesota division Periodontologii, kobiety w ciąży, które wdycha dym bierne przejdzie nikotyny na płód. Wdychanie dymu tytoniowego podczas ciąży zwiększa ryzyko poronienia, porodu martwego płodu, niemowląt z niską masą urodzeniową i niemowląt z upośledzenie czynności płuc. American Lung Association stwierdza, że ​​prawie 500 zgonów z zespołem nagłej śmierci niemowląt są z powodu biernego palenia.

Dzieci

Dzieci narażone na bierne palenie może wystąpić astma, zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc. ALA, okazało się, że bierne palenie powoduje maksymalnie 15.000 zakażeń układu oddechowego u dzieci rocznie. Bierne palenie zwiększa gromadzenie się płynów w uchu, co sprawia, infekcje ucha i zatok bardziej prawdopodobne. Według ALA, około 50 do 75 procent dzieci w Stanach Zjednoczonych ma kotyniny we krwi. Kotyniny, chemicznym produktem ubocznym nikotyny, jest metabolit, który wskazuje, ile ekspozycja na dym osobę miał.

Choroby i warunki

Według badania UM, niepalący mogą cierpieć wiele tych samych chorób, jak dym z drugiej palaczy, gdy jest wdychany przez długi okres czasu. Kobiety, którzy nigdy nie palili, ale mieszkają z palaczem mają dwukrotnie ryzyko zgonu z powodu raka płuc w stosunku do innych kobiet, a 91 procent wyższe ryzyko wystąpienia chorób serca. Niepalący mogą zostać wyczerpane łatwiej, a ich tętno wzrasta, powodując więcej obciążenie serca.

Zwierzęta

Istnieje kilka sposobów, zwierzęta mogą mieć wpływ palenia, nawet po spożyciu lub inhalacji. Problemy zdrowotne, które mogą wynikać są problemy z oddychaniem, biegunka, wymioty i problemy kardiologiczne. Program Utah Zapobieganie Tytoń znaleźć chłoniak może wystąpić u kotów, a płuca i raka nosa są powszechne u psów. Jeść mniej niż pięć papierosów jest prawdopodobnie zabójcze dla wszystkich zwierząt.

Ekspozycja

Aby zmniejszyć skutki, ograniczyć narażenie na bierne palenie. Według Centrum Kontroli Chorób, każda ekspozycja będzie mieć wpływ na zdrowie. CDC stwierdza, że ​​osoby niepalące narażone na bierne palenie w pracy zwiększają ryzyko zachorowania na raka płuc o 20 do 30 procent, a ryzyko choroby serca wzrasta o 25 do 30 procent. Choć polityka niepalacych są coraz bardziej powszechne, główne firmy, które mogą mieć biernego palenia są restauracje, kasyna i hotele.

Jeśli mieszkasz z palaczem, zachęcić go palić na zewnątrz lub zamknąć. Jeśli jesteś palaczem i masz zwierzęta i dzieci, dym na zewnątrz lub rozważyć rzucenie całkowicie.