adcov.com

Skutki bezdech senny na Teens

Bezdech senny może dotknąć każdego w każdym wieku, ale może to być szczególnie trudne dla nastolatków. Nastolatków wymagać więcej snu niż dorośli o średniej nocnej wymogiem osiem do dziewięciu godzin. Warunkiem takich jak bezdech senny może się jakikolwiek spokojny sen prawie niemożliwe. Kilka kwestii może spowodować ten stan, w tym obrzęk migdałków lub migdałki lub nadwaga. Niezależnie od przyczyny, skutki tej choroby mogą być szkodliwe dla zdrowia nastolatka.

Problemy z oddychaniem

Nastolatki z bezdechu sennego może cierpieć z powodu problemów z oddychaniem, a nawet w ciągu dnia. Przestrzeń między nosa i gardła może być zasłonięte przez opuchnięte migdałki lub migdałków, co regularne oddychanie trudniejsze niż powinno być.

Chrapanie

Chrapanie jest jedną z najczęstszych efektów bezdechu sennego. Nastolatki mogą chrapać przez większość nocy, co może sprawić, że budzę się z suchym i ból gardła. Jest to więcej niż tylko niewygodne. Zgodne chrapanie oznacza, że ​​nie dostaniesz wystarczającą ilość tlenu, co oznacza twój sen nie jest spokojny.

Letarg

Bo nie dostaniesz odpowiedniego snu, gdy cierpi na bezdech senny, możesz czuć wyjątkowo zmęczony w ciągu dnia. Od nastolatki potrzebują więcej snu niż dorośli, zajmujących się zaburzenia snu mogą być szczególnie trudne w tej grupie wiekowej. Uczucia skrajnego senność i drażliwość są skutki tej choroby i powinny być sprawdzone przez lekarza.

Nocne poty

Bezdech senny może spowodować przewracasz, obudź się wielokrotnie i mają problemy z zaśnięciem w nocy. Jednym z rezultatów może być pocenie się w środku nocy, co może spowodować, aby się obudzić chore i niewygodne.

Budząc się złapać powietrza

Innym efektem bezdech senny budzi się nagle w środku nocy, z trudem łapiąc powietrze. To może być stresujące, a chorzy mogą obudzić, nie wiedząc, co się stało. Ten cykl zaśnięciem, nie oddycha, po czym budzi się łapiąc można powtórzyć kilka razy w ciągu nocy, pozostawiając nastolatków wyczerpany i zdezorientowany.

Zgłaszających się na leczenie

Sen jest ważny dla ogólnego stanu zdrowia wszystkich ludzi. Ale jest to szczególnie ważne dla nastolatków, którzy potrzebują więcej snu niż większość. Jeśli podejrzewasz, że masz bezdech senny, to byłby dobry pomysł, aby skonsultować się z lekarzem lub udać się do kliniki snu mają cykle snu badane i oceniane. Tylko wtedy można prawidłowego przebiegu leczenia należy określić, jak ustnik lub maszyny CPAP, który zapewnia, że ​​drogi oddechowe są otwarte podczas snu. Podjąć wszelkie kroki konieczne do osiągnięcia bardziej spokojny sen, co jest konieczne i korzystne dla zdrowia.