adcov.com

Składniki integumentowy

Składniki integumentowy


Integumentowy jest najbardziej rozległym układów i narządów w organizmie ludzkim. Posiada szereg ról, w tym regulacji temperatury ciała, wydalanie, chroniąc struktury wewnętrzne, produkcja witaminy D i utrzymanie drobnoustroje z organizmu, raporty ciała przewodnik. System jest również zintegrowany w rozpoznawaniu bodźców zewnętrznych (ciepło i na zimno, na przykład). Składa się on z kilku różnych komponentów.

Naskórek

Naskórek jest zewnętrzna część skóry i obejmuje obszar w przybliżeniu 18 stóp kwadratowych, według korpus prowadzący. Jest to jedna ciągła konstrukcja, lecz rozważa się jako odrębną od błon śluzowych. Zewnętrzne komórek naskórka składa się prawie całkowicie z materiału włóknistego białka zwanego keratyna, co zapewnia wytrzymałość i elastyczność skóry. Inne komórki naskórka produkujących pigment to melanocyty i komórki Langerhansa, które zajmują się ciał obcych, takich jak mikroorganizmy.

Skóra właściwa

Skóra właściwa jest natychmiast znaleźć pod naskórkiem. Sekcja na Powłoka systemu w "Online Biology Book", napisanej przez Michaela J. Farabee, Ph.D., zauważa, że ​​skóra właściwa składa się głównie z tkanki łącznej (kolagenu, elastyny ​​i włókien siatkowych). Dzieli się on na dwie główne warstw: warstwy brodawkowatego i siatkowych. Brodawkowatego warstwa zapewnia pokarm dla warstwy naskórka i zawiera receptory zmysłowe. Warstwa siatkowy zawiera większość wspomagające tkanki łącznej i jest także domem dla wyczuć receptory.

Gruczoły

Integumentowy znajduje się również szereg gruczołów. Jednym z szerzej znanych rodzajów gruczołów potowych są gruczoły lub gruczoły potowe. Ekrynowe gruczoły są gruczoły potowe wywołany ciepłem, a gruczoły apokrynowych są wywoływane przez czynności seksualnych i wydzielają feromony. Gruczoły łojowe są powszechnie znane jako gruczoły łojowe. Wydzieliny z gruczołów łojowych są nazywane sebum i pomaga nawilżyć skórę, raporty ciała przewodnik. Jeśli te gruczoły stają się zablokowane lub zainfekowany, może wystąpić trądzik.

Pęcherzyków i włosów

Mieszki włosowe, według The Online Biology Book, są odpowiedzialne za produkcję białek, z których włosy składa. Pęcherzyki można znaleźć głównie w warstwie skóry. Włosy rosną w górę z pęcherzyka poprzez warstwy skóry i naskórka. Włosy są zbudowane z trzech warstw. Głębsza warstwa, zwana kora, zawiera pigmentację, który zapewnia kolor włosów. Środkowa warstwa zawiera keratynę, ten sam materiał włóknisty, znajdujący się w naskórku. Zewnętrzna warstwa lub naskórek składa się z łuski z warstwą twardą keratynę.

Gwoździe

Paznokci znajduje się na końcu każdego z palców. Składają się one głównie z komórek zrogowaciałego, donosi przewodnik ciała. Paznokieć wyrasta z korzenia paznokcia, który jest chroniony przez skórę. Twarde komórek paznokcia właściwego są utrzymywane w miejscu przez łożyska paznokcia. Wystającą część gwóźdź, który jest biały nazywa lunula.