adcov.com

Silikonowe implanty piersi są niebezpieczne dla kobiet?

Silikonowe implanty piersi są niebezpieczne dla kobiet?


Istnieje wiele powodów, dla których kobiety chcą implantów piersi. Może miał mastektomii i trzeba mieć jedną lub obie piersi zrekonstruowany, a może po prostu chcesz większe piersi. Silikonowe implanty już od dłuższego czasu, ale można się zastanawiać, jakie problemy wiążą się z nimi i jak bezpieczne są.

Rodzaje implantów

Food and Drug Administration zatwierdziła tylko dwa rodzaje implantów piersi. Silikonowe implanty piersi są wypełnione żelem silikonowym żelem. Wypełniacz silikonowy daje wygląd i styl naturalny piersi.
Spójne Implanty żelowe są silikonowe implanty, które są wykonane, aby mieć więcej stałej dotyku niż inne, i w przeciwieństwie do innych implantów, będą one zachowują swój kształt i rozmiar.

Jak długo trwają

Silikonowe implanty nie powinna trwać całe życie. To jest dobry pomysł, aby mieć je zbadać, po trzech latach, aby upewnić się, że są na miejscu i nie ma żadnych pęknięć. Ponadto, prawdopodobnie będzie trzeba je usunąć lub zastąpić w swoim życiu, które wymagają dodatkowych operacji.

Pęknięcia

Czasami implant będzie pękać. Zgodnie z Mayo Clinic, jeśli implant pęknięcia, może zezwolić na żelu silikonowego środka wyciekać, co może powodować stany zapalne i ewentualnie spowodować dodatkowe blizny rośnie. Objawy pęknięcia implantu będzie ból, obrzęk, pieczenie, zaczerwienienie w piersi, twarde guzki w chorej piersi, zmiana wielkości lub kształtu piersi lub zmiękczania / utwardzania w dotkniętych piersi.

Rak piersi

Według National Organization for Women, implanty piersi wpływać na wyniki badań mammograficznych. Wynikiem tego jest bardziej guzów wynik ze względu na implantach piersi. Dodatkowo, wiele kobiet doświadcza takich bolesnych, wrażliwych piersi z implantami, które nie chcą mieć mammografia zrobić.

Zagrożenia

Istnieją inne rodzaje ryzyka, że ​​lekarze często nie powiem. Według Organizacji Narodowej Kobiet, niektóre działania niepożądane wiele kobiet doświadczenia są chroniczne zmęczenie, suchość w ustach, bezsenność, sztywność stawów, osłabienie mięśni i zaburzenia pamięci.