adcov.com

Sepsa na infekcję C-Diff

Sepsa na infekcję C-Diff


Difficile Clostridium (C-diff) to bakterie znalezione w całej naturze, ale nie część normalnych bakterii (Flora) jelita. Jednak według SJ McPhee i MA Papadakis w "Current diagnostyki medycznej i leczenia," C-diff kolonizuje jelita grubego o około 3 procent zdrowych osób dorosłych i 20 procent pacjentów hospitalizowanych. C-diff rozprzestrzenia się za pośrednictwem drogi doustnej, gdy w kale-kału-zanieczyszczone ręce dotknąć obiektu lub powierzchni, pozostawiając bakterie, a następnie ktoś inny dotyka zanieczyszczoną element, a następnie usta lub żywności.

Począwszy Zakażenie

Raz wewnątrz jelita, C-edycja zaczyna się mnożyć, uwalniając zarodniki. Jeśli człowiek jest zdrowy, inne bakterie w jelicie zachowa C-diff w równowadze, ale jeśli ktoś jest słaby, starszych lub z obniżoną odpornością i otrzymuje antybiotyki (takie jak klindamycyny, ampicylinę, cefalosporyny i fluorochinolony), bakterie mogą normalne zacząć obumierać, co pozwala C-diff, która jest odporna na wiele antybiotyków, szybko się namnażać.

Zapalenie jelita grubego

Jako C-cowane mnoży uwalnia toksyny A i B oraz enzymów, które niszczą komórki, w wyściółce z błony śluzowej jelita grubego, zwłaszcza w dolnej części jelita grubego i odbytu. Wewnątrz jelita grubego staje się podrażniona i obrzęk (zapalenie jelita grubego) i zaczyna naruszać dala jak owrzodzenia tworzą, powodując skurcze i biegunkę. W odpowiedzi na zakażenie, organizm wytwarza gorączkę i wzrost białych krwinek do zwalczania zakażenia. Rannych gruzu z podszewką i białych krwinek stanowią ropa i plastry zwane pseudomembranes w okrężnicy.

Biegunka

Zgodnie z Mayo Clinic, osób z łagodnymi infekcjami może mieć 2 lub 3 wodniste stolce dziennie, ale jak infekcja pogarsza, taborety może zwiększyć się do 10 do 15, co powoduje odwodnienie. Wyściółki śluzowej jelita grubego zawiera naczynia krwionośne, a toksyny i enzymy, aby statki bardziej przepuszczalne, więc krew może wyciekać do jelita, lub owrzodzenia mogą naruszać statki daleko, powodując krwawe stolce. C-diff może także wprowadzić do krwi, pierwszy krok w posocznicy, zakażenia zagrażające życiu.

Sepsa

Z posocznicą, organizm wytwarza odpowiedź zapalną na końcu C różnica we krwi, co powoduje zwiększenie pracy serca. Białych krwinek nadal rośnie, a poziom tlenu w krwi obniża się, co osoba, krótki oddech, a czasem mylić. Jeśli bakterie przerastają ciała, ciśnienie krwi zaczyna spadać tak nisko, że narządy nie otrzymują wystarczającej ilości krwi i tlenu i narządów (takich jak płuca i nerki) rozpoczyna się nie powiedzie. Dwukropek mogą zacząć powiększyć (rozszerzenie okrężnicy) i może dziurawić, wycieki materiału kałowego i bakterii w całej jamie brzusznej i rozprzestrzeniania się infekcji.

Leczenie

Leczenie jest zazwyczaj 10 dni od antybiotyków doustnych (metronidazol lub wankomycynę), do którego C-diff jest wrażliwy. Jednak według "Aktualne diagnostyki medycznej i leczenia," poważne lub powtarzające się zakażenia wymaga dłuższego leczenia 6 tygodni. Z sepsą, osoba może wymagać dożylnie płyny i metronidazol dożylnie w dużych dawkach przez dłuższy okres czasu lub do chwili ustąpienia objawów. Jeśli występuje rozszerzenie okrężnicy lub dziurkujący chirurgiczna naprawy i czasami usunięcie całości lub części okrężnicy może być konieczne.

Wyniki

Identyfikacji infekcji wcześnie i natychmiast zatrzymanie antybiotyk, który jest przyczyną zakażenia C-diff rozwiąże objawy, według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, około 23 procent osób zakażonych. Zgonów z C-diff sepsy są rzadkie.