adcov.com

Science fair projekty dla uczniów czwartej klasy

Science fair projekty dla uczniów czwartej klasy

Czwartej równiarki są gotowi do odkrywania prawami naukowymi za pomocą obserwacji i badań podstawowych umiejętności. Science fair projekty pomocy studentów Odkryj świat wokół nich przy użyciu zwykłych obiektów i niedrogie, domowych dostaw. Eksperymenty, które mogą być zakończone w ciągu kilku tygodni lub mniej nadają się do czwartej klasy uczniów, którzy mogą formułować hipotezy i próba odpowiedzi, za pomocą swoich umiejętności obserwacji i rejestrowania wyników.

Ślimak prędkości

Pomoc uczniom uczyć się jak szybko ślimaki przenieść i co wpływa na ich szybkość. Trzeba będzie zebrać trzy ślimaki ogrodowe, liść dużych roślin i kawałek drewna. Potrzebny będzie również, papier ścierny, wody i timer. Miejsce ślimak w centrum liści. Czas, jak długo trzeba czekać na ślimak do krawędzi liści. Znak ścieżka ślimak i zmierz odległość, którą on udał. Znaleźć, ślimaka prędkości przy użyciu następującej formuły: prędkość = odległość/czas. Powtarzaj z każdej powierzchni i za pomocą różnych ślimaki. Zobacz, jak długo trzeba czekać na ślimaki do podróży na mokrych nawierzchniach. Dowiedzieć się, średnia prędkość dla każdej powierzchni.

Podskakujące jajko

Będziesz potrzebować cztery jajka, octu, czerwony ocet i linijki aby pomóc studentów z tego projektu. Próbują odbić jajka na podłodze. Zapis, co się dzieje. Moczyć jaja w białego octu do jednego do trzech dni. Utrzymywać ślad od, jak długo to namoczone. Zobacz, jeśli jajko odbija. Nagrywać, co dzieje się, tym, jak wysoko to odbija. Powtarzaj z czerwonego octu i porównać wyniki. Eksperymentować z różnymi przerwami moczenia i porównać jak odbić jajka. Zapytaj uczniów spisać swoje pomysły na temat Dlaczego może odbić jajka nasączoną octem.

Ciśnienie powietrza

Meteorolodzy zmierzyć ciśnienie powietrza do przewidywania zmian pogody. Zabrać dzbanek pusty jeden galon mleka i wypełnić jedną czwartą całości bardzo gorącą wodą. Śruby pokrywy szczelnie. Obserwować, jak wygląda dzbanek. Poczekać kilka godzin do wody się ochłodzić. Obserwować, co się stało z dzbanka. Zapytaj uczniów spisać swoje pomysły o dlaczego upadł dzbanek i jak temperatury różnych wody może mieć wpływ powietrza wewnątrz dzbanek.

Przewodzenia ciepła

Metalu prowadzi ciepła i energii elektrycznej. Dowiedz się, jakie metale są najlepiej przewodnikami ciepła i energii elektrycznej. Trzeba będzie kilka rodzajów naczyń tej samej objętości, na przykład trzy 4-kwarta garnki aluminiowe, ze stali nierdzewnej i miedzi. Ty także wola potrzebować dwóch pustych butelek wody 2-litrowy, kubek miarowy, termometr, zegar i piec lub kuchenka. Napełnić butelki z wodą i odstawić na 2 godziny w temperaturze pokojowej. Środek 3 szklanki wody z butelki. Wlać do rondla. Pomiaru temperatury wody i zostawić termometr w rondlu. Podgrzać wodę w rondlu na średnim i uruchomić minutnik. Zatykać chronometrażysta, gdy temperatura wody osiągnie 48.9 stopni Celsjusza. Zapis czasu. Zezwalają na piec lub kuchenka elektryczna do całkowitego ostygnięcia. Powtórzyć, używając wody z butelki i inne naczynia. Czy studenci napisać jakie metalowe prowadzone ciepła i energii elektrycznej najszybszy.