adcov.com

Schemat ludzkiego ciała

Ciało ludzkie składa się z pewnej liczby układów, które współpracują ze sobą. Systemy te różne funkcje organizmu, w tym oddychanie, zmysłów, ochrony, wsparcia, obrotu i homeostazy. Ciało ludzkie składa się z 11 systemów. Należą do Powłoka, Szkieletowa, muskularny, nerwowego, hormonalnego, układu sercowo-naczyniowego, limfatycznego, oddechowego, pokarmowego, moczowego, i reprodukcyjnego Systems.

Układu kostnego

System ten obejmuje kości. U dorosłych jest 206 kości, które zapewniają wsparcie dla swoich narządów i innych układów organizmu.

Układ mięśniowy

System ten składa się z wszystkich mięśni ciała. System ten działa w systemie szkieletowym, aby zapewnić ruch i wsparcie.

Układ Nerwowy

System nerwowy kontroluje swoje zmysły. Dzięki kompleksowej obróbki system nerwowy może wykrywać i reagować na bodźce natychmiast.

Układ oddechowy

System ten składa się z górnej i dolnej systemu i łączy się w płucach. Jest to praca tego systemu, aby dostarczyć organizmowi tlenu, jak również pozbyć się ciała toksycznego dwutlenku węgla.

Układ pokarmowy

Zaczynając od jamy ustnej, układu pokarmowego przetwarza pożywienia przez ciało.

Układ moczowy

Zadaniem tego systemu jest wyeliminowanie odpadów z organizmu.

Wniosek

Są 6 najbardziej rozpoznawalnych 11 układów organizmu ludzkiego. Awaria jednego z tych systemów powoduje chorobę. Ważne jest, aby zrozumieć, jak te systemy działają samodzielnie i wspólnie pracować. Poprzez zrozumienie tych procesów można również dowiedzieć się, jak utrzymać zdrowy styl życia.