adcov.com

Sand Flea Alergie

Sand Flea Alergie


Określenia "piasek pcheł" lub "piasek fly" może odnosić się do rodzaju larwy wodnych, niektórych gatunków czarnej muchy lub gryzienie pryszczarkowate i maleńkiej owada należącego do rodzaju Phlebotomus. Piasek Fly i Leishmania Research Group nawet koryguje Encyclopedia Britannica na ten temat.
Wszystko to jest bardzo mylące dla urlopowiczów, którzy chcą chronić się z gryzącym owad, który przenosi choroby, które mogą być śmiertelne lub szpecące. Typ "piasku pchła" troski tych wczasowiczów jest w rzeczywistości mucha phlebotomine piasek. Jak z komara z ciężarnych samic ugryzień w celu uzyskania białka z krwi.

Wyjaśnienie

Fly phlebotomine piasek ma stosunek długości obudowy od 2 do 3 mm, co jest mniejsze niż komara, ale większa niż pryszczarkowate. Ponieważ nie oscylować wokół przyjmującego jak komara, nie są one uznawane za potencjalne gryzienie owada. Piasek muchy gryzą w nocy lub wieczorem, w głęboko zacienionych lub w ciągu dnia, jeśli zakłócony z ich strony spoczynku. To mit, że produkują one gryzienie czy marudzenie dźwięk przed gryzienie.
Możesz wiedzieć, że mucha piasek ugryzł cię z jego bolesne ukąszenia, porównywalnej do wypalenia papierosa lub kropli gorącego oleju.

Zapobieganie

Piasek zapobieganie mucha zgryz obejmuje stosowanie zawierającego DEET-przeciwko owadom do skóry i permethin aerozolu lub roztworu do rzeczy, w tym koc do spania pod. Wieczorem obejmować jak najwięcej skóry, jak to możliwe, na przykład nosząc długie rękawy, spodnie i skarpetki.

Objawy

Ukąszenia powodują swędzenie reakcję alergiczną i, w niektórych przypadkach duże ściągacze. Jeśli podrapał się ściągacze może prowadzić do infekcji. Gorączka i wysypka może też rozwijać się w reakcji na ukąszenia piasek muchy.

Choroby

Piasek muchy mogą przenosić wiele chorób, takich jak leiszmaniozy i wirusa gorączki Pappataci.
Leiszmanioza dotyka obecnie około 12 milionów ludzi w 88 krajach. Jest zwłaszcza niebezpieczeństwo, jeśli wizyty Afrykę Północną, Bliski Wschód, Azja Południowo-Wschodnia, Ameryka Środkowa lub Karaiby. Nie ma jeszcze pewne lekarstwo na leiszmaniozy i choć szanse na zakażenie są małe, agresywne profilaktyka ma sens tylko.

Leczenie

Jeśli wrócisz z wakacji w obszarze zagrożonym z trwałych ran, które sprawiają, uważasz, że możesz mieć leiszmaniozę, skonsultować się ze specjalistą w dziedzinie medycyny tropikalnej w celu zapewnienia prawidłowej diagnozy.
Podobnie jak w przypadku innych ukąszenia owadów, można leczyć swędzenie i ból ze środków takich jak leki przeciwhistaminowe, ibuprofen żelu i hydrokortyzonu krem.