adcov.com

Rzucenie palenia i chemia mózgu

Dla palaczy, rzucenie palenia może być trudne i frustrujące Proces wypełnione nawracającej i drażliwość. To dlatego, że palenie tytoniu, a dokładniej nikotyna wpływa na chemię mózgu i okazało się nawet zmienić go. Dowiedz się więcej o nikotyny kontroli mogą mieć na swoim mózgu i jak nawet jeden podmuch wpływa na jego chemii.

Jak Nikotyna działa w mózgu

Nikotyna dostaje się do krwi przez płuca i robi to w ciągu 10 sekund od szybkiego wdychać smugę dymu. Podstawowym makijażu nikotyny jest podobny do już obecnych w neuroprzekaźnika mózgu nazwie acetylocholina. Po prostu, neuroprzekaźniki są posłańcami, które przekazują informacje pomiędzy receptorów nerwowych w mózgu. Nikotyna dostaje się do twojego mózgu chemii poprzez przyłączenie się do acetylocholiny, tworząc coś w rodzaju przebrania pozwalając nikotyny do mózgu i prowadzi do szeregu reakcji chemicznych.

Dopamina Przyjemność

Jednym ze sposobów, w których nikotyna wpływa mózgu jest zwiększenie dopaminy, który jest neurotransmiterem w mózgu, który powoduje uczucie przyjemności lub euforii. Inne leki, takie jak kokaina, także ten efekt, ale w znacznie silniejszym stopniu. Nikotyną, euforyczne odczucia trwać tylko kilka minut po papierosa, dlatego palacze nadal palenia więcej papierosów. Ich mózgi pragną te przyjemne uczucia, które często mogą prowadzić do uzależnienia.

Noradrenalina ostrości

Noradrenalina jest inny związek chemiczny, który jest uwalniany przez pośpiechu nikotyny do mózgu. Noradrenalina może spowodować przypływ czujności. Może również zwiększyć zdolność osoby do koncentracji i reagowania, które często, dlaczego zdenerwowanie palacz zapali się uspokoić i skupić.

Adrenaliny

Nikotyna jest również odpowiedzialny za zwolnienie adrenaliny, tworząc w ten sposób pęd w organizmie podobny do efektów noradrenaliny w. To dlatego, kiedy palisz swoje serca i wzrost ciśnienia krwi i trudności w oddychaniu. Miesza się z podwyższonym dopamina, adrenalina może zwiększyć poziom euforii na kilka minut.

Nikotyna Wycofanie

Tak jak w przypadku innych leków uzależniających, gdy poziom nikotyny spada mózgu pragnie więcej, co jest, jak można się uzależnić. Gdy jesteś uzależniony od nikotyny mózg zaczyna odczuwać wycofanie, gdy nie otrzymasz jego nikotyny poprawki, więc palaczy, którzy próbują rzucić często doświadczają objawów lęku, edginess, bezsenność, a nawet depresji.

Rzucenie nałogu

Wpływ nikotyny na mózg jest głównym powodem jest to takie trudne, narkotyków, aby zamknąć. Istnieje wiele sposobów, aby rzucić, a ich sukces zależy od osoby, ale mogą obejmować leków, terapii, hipnozy lub grup samopomocowych. Szanse na rzucenie "Cold Turkey" są niskie z powodu nikotyny efektu morfingu na chemię mózgu. Jak rzucić palenie, twój mózg stara się przestawić na życie bez nikotyny, ale ponieważ wiesz, że nikotyna by położyć kres nieprzyjemnych objawów, jest bardziej prawdopodobne, aby powrócić do palenia, aby uspokoić swoje walczy mózg.