adcov.com

Rzeżączkowe Leczenie zakażeń

Rzeżączki jest spowodowane Neisseria gonorrhoeae i jest jedną z najczęstszych chorób przenoszonych drogą płciową, w Stanach Zjednoczonych. Organizm może zainfekować kilka miejsc, w tym szyjki macicy, cewki moczowej, odbytnicy i gardła. Ponieważ kobiet rzeżączki często nie wykazują objawów poważne komplikacje mogą wystąpić w wyniku nieleczoną, takie jak zapalna choroba miednicy, ciążą pozamaciczną i bezpłodność. Gonorrheal infekcja może rozprzestrzeniać się po całym ciele, w wyniku uszkodzenia skóry na podeszwach stóp, dłoni i skóry głowy; zapalenie stawów; i zespół Fitz-Hugh-Curtis, powikłaniem zapalenia narządów miednicy mniejszej.

Leczenie

Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, lub CDC klasy antybiotyków zwanych fluorochinolony nie powinny być stosowane w leczeniu rzeżączki powodu rosnącej oporności na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Zamiast tego zaleca się cefalosporyny. Schematy leczenia są wyjaśnione bardziej szczegółowo poniżej.

Nieskomplikowane zakażenia

Na gonokokowego zapalenia szyjki macicy, zakażenia, cewki moczowej i odbytu, CDC zaleca ceftriaksonu pojedynczej dawki 125 mg podawanych w mięśniu lub pojedynczej dawki 400 mg cefiksymu doustnie. Do zakażenia gonokokowego odbytnicy lub gardła, pojedynczą dawkę 125 mg ceftriakson należy podawać domięśniowo. U osób z grupy cefalosporyn, alergicznych, 2 g azytromycyny, podawane doustnie mogą być brane pod uwagę. Chlamydia i rzeżączka, ponieważ często współistnieją, lekarze powinni rozważyć także traktowanie indywidualne dla chlamydia czy ta diagnoza nie została wykluczona.

Rozpowszechniane Rzeżączkowe Zakażenie

Dożylne schemat antybiotyków należy podawać rozsiana infekcja przez co najmniej 24 godzin lub do poprawy objawów widoczne. Dokładniej, 1 g ceftriaksonu jest podawana co 24 godzin, albo dożylnie lub domięśniowo. Po 48 godzinach, pacjent musi kontynuować antybiotyków przez co najmniej tydzień. Opcje zawierają 400 mg cefiksymu doustnie dwa razy dziennie, a 400 mg dwa razy na dobę zawieszenia cefiksym lub 400 mg cefpodoksymu dwa razy dziennie.

Choroba zapalna miednicy

W przypadku kobiet, które mają choroby zapalne miednicy, lekarz określa, czy leczenie powinno rozpoczynać się dożylnie lub doustnie na podstawie ciężkości choroby. Istnieje kilka zalecanych schematy dożylne: 2 g cefotetan co 12 godzin, 2 g cefoksytyna na sześć godzin, łącznie 100 mg doksycykliny doustnie lub dożylnie co 12 godzin, lub 900 mg klindamycyny co osiem godzin gentamycyną podawane w dawce 2 mg / kg, a następnie dawkę podtrzymującą 1,5 mg / kg co osiem godzin. W przypadku leczenia doustnego należy stosować kombinacje ceftriakson lub cefoksytyna powiększonej doksycykliny z lub bez metronidazolu. Terapii doustnej należy przyjmować przez 14 dni.