adcov.com

Rządy rolę w planowaniu rodziny

Rządy rolę w planowaniu rodziny


2009 Raport Banku Światowego stwierdzili, że stabilność gospodarcza danego kraju, śmiertelność noworodków, szans kobiet i poziomu edukacji konsekwentnie lepsze, gdy jest wykształcenie kontroli urodzeń, a także bezpieczne, niezawodne, tanie opcje antykoncepcyjne. Większość krajów oczekują od swoich rządów, aby pomóc wzrost populacji krawężnik, ale rządy nadal borykają się z jak aktywna rola powinny brać w pomoc rodzinom podejmować decyzje planowania rodziny.

Znaczenie

Planowanie rodziny obejmuje wszystkie aspekty odnoszące się do decyzji, parę co do kiedy zacząć posiadania dzieci i ile dzieci będą mieli. Sprawy głęboko osobiste, takie jak kontrola urodzeń, aborcji i sterylizacji, należą w tej dziedzinie, dlatego ingerencja rządu jest często postrzegana jako zbyt nachalne.

Indie

W 1954 roku Indie wprowadziły program sponsorowany planowania rodziny pierwszego rządu, mające na celu pomóc utrzymać tempo wzrostu zaludnienia na poziomie poniżej 1,3 proc. Czuli, że wysoki wskaźnik ludności był jednym z najbardziej znaczących detriments do ich rozwoju gospodarczego. Ich wysiłki były początkowo dość ograniczone, ale do roku 1991 mieli ponad 150.000 klinik oferty publicznej kontroli urodzeń i dobrowolne procedur sterylizacji. Mimo tych postępów, ich populacja jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się na świecie.

Chiny

Wraz z wprowadzeniem ich polityki jednego dziecka w 1979 roku, Chiny stały się tylko rząd ustawić obowiązkowe limity na rozrodczość ludzi. To niewątpliwie spowodowane ich wskaźnik urodzeń gwałtownie spadły, z urzędników stwierdzając, że w 2000 roku nie pozwoliły ponad 250 milionów urodzeń od początku programu. Te społeczne i środowiskowe konsekwencje polityki są problemem na całym świecie, z oskarżeń o dzieciobójstwo i rząd zmuszony aborcji dokonywanych przez niektórych, którzy żyli w systemie. Chiński nastawienie kulturowe wobec dzieci płci męskiej doprowadziła także do braku równowagi w populacji, z czego ponad 32 mln więcej mężczyzn niż kobiet, w 2009 roku.

Pakistan

Pomimo rozpoczęciem programu planowania rodziny awangardy 1950, wskaźnik urodzeń Pakistanu pozostał wysoki, od 2008 roku było 4 dzieci na kobietę. Rząd Pakistanu wyznaczyła cel ograniczenia wzrostu populacji do poziomu zamiennych do 2020 roku planują one do osiągnięcia tego celu poprzez zwiększenie usług edukacyjnych, a także poprawa dostępu kobiet wiejskich do wolnych kontroli urodzeń. Pakistan jest krajem, w którym wpływ konserwatywnego islamu na płodność miała znaczący wpływ na starania rządu świeckiego rzecz ograniczenia wzrostu populacji.

USA

Raport 2009 przez Instytut Guttmachera stwierdził, że finansowane przez rząd USA pomaga uniknąć planowania rodziny prawie 2 miliony ciąż i ponad 800.000 aborcji w Stanach Zjednoczonych każdego roku. Mimo tych danych, pozostaje napięta bitwy między konserwatystami przeciwieństwie do rządu sponsorowany kontroli urodzeń i liberałów, którzy obsługują te programy. Ponieważ programowanie Tytuł X została uchwalona w 1970 roku, aby pomóc zapewnić kontrolę urodzeń (ale nie aborcji) do rodzin o niskich dochodach, rząd USA, jak zmagał się z aktywnego rola powinny podjąć w zakresie planowania rodziny, jeśli w ogóle.

Potencjał

Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii reprodukcyjnej i niepłodności są rosnące stopy przekonujące więcej ludzi, aby włączyć się do nauki o pomoc płodności. Dylematy etyczne dotyczące korzystania z tych technologii, takich jak wzrost 74 procent w wielu urodzeń w ciągu ostatnich 20 lat są przekonujące niektórzy ludzie, aby zadzwonić do rządowych regulacji w tej dziedzinie.