adcov.com

Rzadkie Krwawienie Zaburzenia miesiączkowania

Kobieta ma cykl menstruacyjny co miesiąc, który obejmuje różne zmiany w jajnikach, piersi, pochwy i macicy. Średni okres trwa pięć dni i występuje średnio co 28 dni, choć liczby te mogą różnić się od kobiety do kobiety. Choć większość kobiet doświadcza normalne cykle miesiączkowe, są o kilka typów zaburzeń miesiączkowania, że ​​powinieneś być świadomy.

Nieprawidłowe krwawienie z macicy

Nieprawidłowe krwawienie z macicy, określany również jako AUB, kiedy kobieta doświadcza ciężkiego krwawienia podczas jej okresu. Jeśli masz AUB, stracisz 10 do 20 razy więcej krwi niż zwykle utracone w danym okresie. Według strony internetowej zdrowych kobiet, AUB może wystąpić w każdym wieku, że kobieta ma cykl menstruacyjny. Niektóre z przyczyn AUB to braku równowagi hormonalnej, poronienia i działań strukturalnych w macicy. Niektóre schorzenia, które mogą powodować problemy z tarczycą to AUB, białaczka i skrzepy krwi.

Hypomenorrhoea

Hypomenorrhoea jest lekki przepływ krwi podczas miesiączki, zgodnie z Pregnology.com. Zaburzenie to polega na plamienie, co oznacza, że ​​w czasie miesiączki, są chwile, kiedy krew płynie regularnie i inne czasy, kiedy to jest bardzo lekki. Hypomenorrhoea występuje najczęściej u osób z chorobami tarczycy i chorób nerek.

Brak menstruacji

Brak miesiączki jest brak okresu. Według strony internetowej zdrowych kobiet, brak miesiączki jest normalny stan, gdy występuje przed okresem dojrzewania, w czasie ciąży lub po menopauzie. Pierwotne i wtórne są dwa typy na brak miesiączki. Dla kobiet, które nie menstruated w wieku 16 lat, podstawowy brak miesiączki jest zwykle rozpoznawana. Podstawowym miesiączki jest spowodowane regulacji hormonów. Wtórny brak miesiączki rozpoznaje się, gdy kobieta, która zazwyczaj ma okresy regularnie przestaje miesiączkować na dłużej niż trzy miesiące. Może to być powodowane przez stres, chorób oraz innych czynników, które wpływają na poziom estrogenu.
,

Przedmiesiączkowe zaburzenie nastroju

Przedmiesiączkowe zaburzenie nastroju jest znany jako PMDD, które dotyka około 3 do 5 procent kobiet, według kobiet zdrowych stronie. PMS i PMDD są podobne ale zróżnicowane w zależności od poziomu lub nasilenia objawów. Na przykład, ktoś z PMS może wystąpić łagodny ból głowy, podczas gdy ktoś z PMDD mogą wystąpić migreny. Niektóre symptomy PMDD zawiera wahania nastroju i lęk. Depresja jest także głównym składnikiem PMDD.

Bolesne miesiączkowanie

Miesiączkowanie bolesne jest również znany jako ból menstruacyjny. Istnieją dwa rodzaje zaburzeń miesiączkowania. Pierwotne bolesne miesiączkowanie są skurcze, że odejdzie po kilku dniach. Te skurcze nie są związane z innymi warunkami fizycznymi. Wtórne bolesne miesiączkowanie, jednak może być spowodowany przez stan fizyczny i zachodzi lat po kobieta nigdy zaczęły miesiączka. Objawy to zawroty głowy, wymioty, pocenie się.