adcov.com

Ryzyko związane z wczesną menopauzę

Średni wiek menopauzy wynosi 51 lat. Jednakże, przedziały wiekowe różnią. Wczesna menopauza jest uważany menopauzy, który rozpoczyna się przed lub w 40 roku życia. Kobieta jest uważana za menopauzy, kiedy nie miała miesiączki okresy na okres 12 miesięcy lub dłużej. Zazwyczaj kobieta przechodzi przez długi okres menopauzy, zanim stanie menopauzalnym, wczesne menopauza może być prowadzone nagle operacją lub leczenia. Istnieją różne potencjalne ryzyko związane z wczesnym okresie menopauzy.

Choroby serca, udar mózgu lub zawał serca

Zwykle kobiety mają niższe ryzyko zawału serca niż mężczyźni. Chociaż dokładne przyczyny nie są w pełni zrozumiałe, wielu lekarzy uważa, że ​​jest to spowodowane poziomów estrogenów w organizmie. Po spadku poziomu estrogenu w wyniku menopauzy, kobieta za ryzyko wzrasta do równego, że z człowieka. Tak więc kobiety, które przechodzą wczesna menopauza zwiększyły ryzyko zawału serca, choroby serca lub udaru mózgu. Kobieta, która ulega wczesna menopauza może mieć większe ryzyko zachorowania na jeden z tych warunków niż starszych kobiet jest jeszcze przed menopauzą. Co więcej, kobieta, która przechodzi menopauzę wcześnie, mogą mieć wyższe ryzyko niż kobiety po menopauzie, które nie wchodzą w okres menopauzy, aż po 40 roku życia, ponieważ kobieta, która przechodzi wczesna menopauza ma krótszy okres czasu, gdy jej organizm produkuje duże ilości estrogenu .

Osteoporoza

Osteoporoza odnosi się do osłabienia kości. Kobiet z osteoporozą są bardziej narażone na bolesne złamania kości lub przerwy, zwłaszcza w biodrach. Estrogen pomaga chronić przed utratą kości, co zapobiega osteoporozie. Kobiety poddawane wczesnej menopauzy są narażone na zwiększone ryzyko osteoporozy, ponieważ mają one dłuższy okres czasu, gdy ich organizm nie produkuje wystarczających poziomów estrogenu. W rezultacie, są one na jeszcze większe ryzyko niż kobiet, które wchodzą w okres menopauzy w starszym wieku.

Choroby dziąseł i utraty zębów

Niedobór estrogenu, który sam powoduje zwiększone ryzyko osteoporozy mogą prowadzić do zmniejszonej gęstości mineralnej kości w kości zębodołu. To przyczynia się do utrzymywania kości w miejsce zębów. Jeśli ta kość będzie słabe i / lub innych kości w jamie ustnej, nie są tak silne, ze względu na zmniejszenie stężenia estrogenów w organizmie kobiety są większe prawdopodobieństwo utraty zębów i / lub cierpi przyzębia (choroby dziąseł). To zwiększone ryzyko choroby dziąseł jest obecny we wszystkich kobiet w okresie menopauzy, ale jest gorsze u kobiet, które przechodzą menopauzę wcześnie.

Inne Ryzyka

Zaćma może być również ryzyko wczesnej menopauzy. Zaćma są nieprawidłowe narośle w oku, który może ostatecznie rozmycie lub chmura wzroku.

Wreszcie kobieta przechodzi wczesną menopauzę doświadczenia wielu lub wszystkich tych samych objawów związanych z menopauzą, w tym uderzenia gorąca, drażliwość i wahania nastroju, ewentualnego bólu podczas seksu, obniżonej popędu seksualnego i bezpłodność.

Hormonalna terapia

Zdecydowana większość ryzyk związanych z wczesnym wyniku menopauzy z niższych poziomów estrogenu w organizmie. Tak więc, terapia hormonalna może być wskazane dla kobiet poddawanych wczesnej menopauzy. Hormon therapy- zazwyczaj w postaci estrogenu i progesteronu supplements- nie odwraca wczesnej menopauzy, ale pozwoli uzupełnienie estrogenów w organizmie. Chociaż może to być użyteczne w zmniejszaniu ryzyka niektóre z nich, są także ryzyko związane z terapią estrogenem, w tym wzrostem ryzyka raka piersi i / lub raka jajników. Zagrożenia te należy zważyć dokładnie z kierunkiem lekarza.