adcov.com

Ryzyko związane z użyciem FDG PET i skanowania

Ryzyko związane z użyciem FDG PET i skanowania


Badanie PET (pozytonowa tomografia emisyjna) z FDG (fluoro-D-glukozy) jest skanowanie obrazu, który tworzy trójwymiarowy obraz ciała. Przekrój ten stosuje się przede wszystkim do wykrywania nowotworów, ale może być również stosowany w leczeniu chorób serca i układu nerwowego. Ta obróbka jest nieinwazyjny alternatywą dla tradycyjnych biopsjach wykrywa szybkiego wzrostu komórek nowotworowych lepsze niż CT, lub MRI egzaminu ultradźwiękowych.

Ryzyko związane z skanowania

Według PETNET Solutions, "ryzyko związane z skanowania PET są bardzo minimalne." Radiopharmeceutical stosuje się radioaktywny postaci glukozy, naturalnie występujących substancji w ciele ludzkim. Substancja ta może być łatwo usuwane z organizmu albo w wyniku rozkładu promieniotwórczego lub wydalane z moczem. Powyżej 90 procent materiału radioaktywnego zarówno rozkładowi lub w lewo ciało pacjenta przed liści nawet w klinice, ponieważ część promieniowania jest bardzo niska. Ta procedura jest jeszcze bezpieczny dla diabetyków, którzy muszą kontrolować ich poziom glukozy. Niewielkie ryzyko procedury, zgodnie z WebMD, jest to, że pacjenci mogą odczuwać chwilowy ból lub zaczerwienienie w swoich ramionach, gdzie wstawiono IV.

Jak przygotować się do skanowania

Zabieg wykonywany jest jako jeden ambulatoryjnej chyba pacjent został już przyjęty do szpitala. Preparat zawiera zwykle ograniczenia jedzenia i wody i dokładnego przeglądu wszelkich leków, w tym ponad-the-counter leków i naturopatyczną leków. Pacjenci, którzy są obecnie na insulinoterapii zwykle podaje bardziej szczegółowe instrukcje dotyczące spożycia glukozy. Cewnika moczowego może być również umieszczony w pęcherzu, w zależności od tego, gdzie skanowanie aktywny.

Czego można się spodziewać podczas skanowania

FDG jest podawany drogą IV lub linii dożylnej i trwa około 45 minut do godziny, aby zaabsorbować w organizmie. Gdy jest wchłaniany może rozpocząć skanowanie i zwykle trwa od 30 do 60 minut. Podczas skanowania pacjent musi pozostać całkowicie nieruchomo najdokładniejszych obrazów. Cały proces od zameldowania do wymeldowania może trwać do czterech godzin.

Wyniki skanowania

Wyniki skanowania PET są odczytywane przez radiologa z specjalistycznych szkoleń. Po przeglądu ich skanowanie i dyktować raport, wyniki mogą być przekazywane do lekarza zamówień i omówione z pacjentem. Może to trwać od jednego do trzech dni. Następcze powołanie jest zazwyczaj dla pacjenta, aby wrócić do gabinetu lekarza, aby przejrzeć wyniki i omówić przyszłe zabiegi i prognozy.