adcov.com

Ryzyko związane z terapią hormonem wzrostu

Leczenie hormonem wzrostu jest stosowany u dzieci, które utrzymują, że tempo wzrostu spada poniżej 3 percentyla i dorosłych, którzy mają znaczny niedobór hormonu wzrostu, co stawia je na ryzyko niektórych zaburzeń lub stanów. Przez wiele lat, leczenie hormonem wzrostu wykorzystano hormonu wzrostu od zwłok; Jednakże w latach 1980 syntetyczna wersja został zatwierdzony i jest obecnie używany. Leczenie hormonem wzrostu może pracować również na dodaniu cali do wysokości dorosłego i zapobieganie niektórym zaburzeń związanych z niedoborem hormonu wzrostu, ale są pewne ryzyko związane z jego stosowaniem.

Funkcja

Ludzkie ciało produkuje hormon wzrostu w przysadce mózgowej. Istnieje kilka chorób, które mogą spowodować, że dziecko w ogóle rosnąć w znacznie obniżonej cenie, czy nie, w tym na nowotwory przysadki, zaburzenia tarczycy i niektórych chorób genetycznych. Ponadto, są dzieci, które przestają rosnąć, a nie przyczyną medycznych można znaleźć. W każdym przypadku, jeżeli badania lekarskie oznaczać niedobór hormonu wzrostu, lekarz może zdecydować, aby zapewnić dziecku leczenie hormonem wzrostu syntetyczne.
Dorośli nadal produkować hormon wzrostu, a organizm wykorzystuje go do różnych rzeczy, w tym utrzymanie zdrowego poziomu cholesterolu i ochronę przed pewnymi warunkami stawów przez zwiększenie gęstości kości. Kiedy dorosły ma znaczący niedobór hormonu wzrostu, lekarze mogą również wybrać się w leczeniu niedoboru z leczenia hormonem wzrostu.

Stosowanie

Leczenie hormonem wzrostu jest przez zastrzyki. Większość dzieci mają codzienne zastrzyki, gdy większość dorosłych brać zastrzyki dwa lub trzy razy w tygodniu. Zastrzyki podaje się tuż pod skórą w taki sam sposób, wstrzyknięcie insuliny jest składane. Zastrzyki mogą być podane w górnej części nóg, ramion, brzucha i pośladków. Zaleca się, aby obracać się w miejscu wstrzyknięcia, aby zmniejszyć ryzyko zmiażdżenia lub zakażenia rozwija się w miejscu wstrzyknięcia. Rodzice dzieci rozpoczynających leczenie otrzymują szkolenie na temat jak przygotować miejsce wstrzyknięcia, przygotować hormonu wzrostu, który przychodzi w postaci proszku i może być mieszany z wodą destylowaną i zapewnić zastrzyk. Dorosłych rozpoczynających leczenie są podobne szkolenia. Jak dzieci w wieku, często są poinstruowani w jaki sposób przygotować się hormon wzrostu i dać swoje zastrzyki.
Zastrzyki są zazwyczaj podawane codziennie przez dzieci, a niektórzy lekarze zalecają je podawać na krótko przed snem, aby symulować naturalne wzorce rozwoju, które są bardziej aktywne w czasie snu.
Pacjent zostanie poddany regularne kontrole i prace laboratoryjne, aby mieć pewność, dawka hormonu wzrostu jest odpowiednia i że nie ma żadnych komplikacji.
Dzieci zwykle utrzymanie leczenia, dopóki nie są przez okres dojrzewania, a dorośli na terapii hormonem wzrostu może być na nim przez całe życie.

Zagrożenia

Choć ryzyko jest małe z leczenia hormonem wzrostu, były pewne udokumentowane ryzyko związane z jego stosowaniem.
Większość zagrożeń związanych z leczeniem odnotowano u pacjentów powyżej 10 lat.
W około 2 na każde 1000 dzieci leczonych hormonem wzrostu, złuszczenia głowy kości udowej występuje. SCFE sprawia głowa kości udowej oderwać od wału. Leczenie SCFE jest odlewanie lub chirurgii.
Innym znanym ryzyka w rozwoju stosowania hormonalnej terapii nazywa guz rzekomy mózgu, który jest znamienny tym, bólów głowy, zaburzenia widzenia i nudności. Częstość rzekomy mózgu jest około 1 na 1000. Leczenie tej choroby jest zmniejszenie dawki hormonu wzrostu przez krótki okres, a następnie stopniowo zwiększać dawkę, aż zostanie osiągnięta pożądana dawka.
Zatrzymanie płynów jest rzadko spotykane u dzieci, które są na leczenie hormonem wzrostu, ale jest u dorosłych, którzy są leczeni. Leczenie tej choroby jest zatrzymanie leczenia hormonem wzrostu tymczasowo.
Dzieci jak i dorośli, którzy przeszli terapię hormonem wzrostu donoszą dołączyć ból oraz zespół cieśni nadgarstka rozwinięty.
Bardziej niebezpieczne ryzyko hormonu wzrostu zostało udokumentowane u krytycznie chorych pacjentów w podeszłym wieku. U tych pacjentów wykazały wyższy niż średnia śmiertelność. Przyczyną tego zjawiska nie jest znana jednak jest to na tyle istotne, że leczenie hormonem wzrostu ciężko chorych pacjentów w podeszłym wieku jest teraz rzadkością.
Leczenie hormonem wzrostu zwiększa również wrażliwość pacjenta na insulinę, co w niektórych przypadkach może umieścić je na większe ryzyko rozwoju cukrzycy.

Korzyści

Dla wielu pacjentów, korzyści z leczenia hormonem wzrostu przeważają nad potencjalnym ryzykiem. Dla dzieci, które przechodzą terapię, może dodać kilka centymetrów do ostatecznej wysokości dorosłych, które mogą coś zmienić w poczucie własnej wartości, wybór kariery i innych jakości standardów życia. Dla dorosłych, terapia hormonem wzrostu może dodać energii, gęstości kości i mięśni w celu ich życiu, gdzie były znacznie opóźnione lub krótkich we wszystkich tych obszarach.

Potencjał

Stosowanie hormonu wzrostu jest kontrowersyjne dla wielu lat. Osoby bez ważnych schorzeń Uzyskaliśmy go ze względu na jego elementem budowania mięśni. Krytycy terapii dzieci wierzą, że krótki dziecko nie powinno być traktowane negatywny stan zdrowia i podjąć ", jeśli nie jest uszkodzony, nie naprawić podejście. Dla każdego pacjenta, decyzja poddać terapii hormonem wzrostu jest osobisty w potencjalne korzyści, które należy rozważyć przed potencjalnych skutków ubocznych i ryzyka.