adcov.com

Ryzyko związane z implantów stomatologicznych

Ryzyko związane z implantów stomatologicznych


Implanty stomatologiczne, takie jak sztuczny ząb lub stałego mostu mogą być pomocne dla osób, które tracą część swoich zębów z powodu starzenia się lub urazu i nie chcą protezy. Ci, którzy szukają do posiadania procedury powinien wiedzieć jednak, że istnieje pewne ryzyko związane z implantów stomatologicznych.

Wiele operacji

Chirurgicznego wszczepiania zęba lub mostek zwykle wymagają wielu operacji godzin, w zależności od implantu trwałe. Procedura ta może również prowadzić wielki koszt w zależności od ubezpieczenia danej osoby.

Słaba integracja

Implanty nie mogą zintegrować poprawnie z kości szczęki lub pozostałych zębów, które mogłyby uczynić je niewygodne, a nawet się odczepić, wymagające innej operacji, notatki DocShop.

Zakażenie lub uszkodzenie tkanek Mouth

Implanty mogą rozpalać dziąsła lub tkanek miękkich jamy ustnej, co może spowodować uszkodzenie innych zębów, w pobliżu naczyń krwionośnych lub zatok.

Trudne Konserwacja

Implanty sztuczne nie są dokładnie takie same jak naturalne zęby. Dziąsła nie są tak mocno wokół zęba, więc być może trzeba będzie poświęcić więcej uwagi na czyszczenie powierzchni wokół implantu, aby utrzymać dziąsła z coraz zapalny. Być może trzeba odwiedzić stomatologa więcej niż dwa razy w roku.

Dodatkowe Zagrożenia dla niektórych grup

Palacze są bardziej narażone na komplikacje z infekcji i uszkodzenia tkanek, tak jak te z biednych układem odpornościowym.