adcov.com

Ryzyko związane z chrapania

Ryzyko związane z chrapania


Chrapanie może być irytujący problem dla Ciebie jak i dla Twojego partnera łóżku. Ale problemy głębsze niż tylko kilka godzin bezsenności. Chrapanie może rozwinąć się w niektórych poważnych problemów zdrowotnych, jeśli nie jest leczone. Wiedząc, znaki ostrzegawcze i ryzyko związane z chrapania można zaoszczędzić wiele bezsennych nocy, jak również ponure perspektywy dla przyszłych zagrożeń dla zdrowia.

Przyczyny

Powód chrapać czasami trudno wskazać, ale można go traktować. Kiedy wpadniesz w głęboki sen, tkanki w gardle relaksuje i zaczyna wibrować, który powoduje hałas znany jako chrapanie. Powodem zbytnio rozluźnia tkanki mogą być spowodowane przez anatomii jamy ustnej, nadwaga, ile alkoholu można wypić, przekrwienie błony śluzowej nosa lub bezdech senny.

Niebezpieczeństwa

Zagrożenia chrapania istnieje, gdy chrapanie jest spowodowany przez stan znany jako zespół bezdechu sennego. Jest to zwykle wyróżnia głośnym chrapaniem następnie chwilach ciszy, kiedy wydaje się, że oddech zatrzymał. Złapać powietrza będzie się ciszę. Twój dróg stało się tak miłej zakłócane przez tkanki, że powietrze nie może przejść do gardła do płuc. Ważne jest, aby starać się diagnostykę i leczenie w przypadku podejrzenia bezdechu sennego. Bezdech senny wykazano prowadzić do ewentualnej niewydolności serca lub udaru mózgu. Zgrzytanie zębami i nieregularne wzorce snu są inne zagrożenia związane z chrapaniem.

Leczy

Lekarz wykona badanie lekarskie w celu ustalenia, w jakim stopniu można chrapać i możliwe powikłania. Jeżeli zostanie ustalone, że pacjent cierpi na zespół bezdechu sennego, można skorzystać z badania snu. Są to na ogół odbywa się w ośrodkach snu, które są poświęcone diagnostyce zaburzeń snu. W niektórych przypadkach, może być monitorowane w domu. Jeśli cierpisz na bezdech senny, lekarz omówi kilka opcji, aby złagodzić problem lub ewentualnego lekarstwo.

Inne środki zaradcze

Jeśli nie masz bezdech senny, są inne środki mogą starać się uzyskać spokojny sen. Utrata wagi lub spać na boku zwykle łagodzi trochę chrapanie. Ograniczenie alkoholu i środków uspokajających lub noszenie paski nosa do otwarcia przejścia do nosa może również pomóc. Nie są również alternatywne metody leczenia można spróbować samemu, które ograniczony sukces, ale nie są medycznie udowodnione. Niektórzy ludzie widzą pewną poprawę poprzez śpiew i gra na instrumencie dętym. Zarówno wzmocni mięśnie gardła.