adcov.com

Ryzyko związane z chirurgii plastycznej

Ryzyko związane z chirurgii plastycznej


Istnieje wiele rodzajów operacji plastycznej dostępne, począwszy od łagodnych do bardzo rozległych zmian procedur. Bez względu na to, jaki rodzaj chirurgii plastycznej jeden rozważa, nie zawsze są poważne ryzyka i zagrożenia, z których człowiek powinien być świadomy.

Krwiaki

Podczas gdy krwawienie jest powszechne dla każdego rodzaju operacji krwiaka jest rodzaj skrzepu krwi. Krwiaki zazwyczaj bolesne i nieleczona i pozostawiono do wzrostu, mogą one zakłócić przepływ krwi i cyrkulacji gazu wokół powierzchni oddziałują. Konsekwencje tego mogą to zapalenie, zakażenie, obrzęk, a nawet martwicę skóry (śmierci). Jeśli ktoś ma krwiaka po operacji plastycznej, powinien skonsultować się z lekarzem w celu usunięcia skrzepu.

Martwica

Martwica jest określenie dla skóry, który zmarł; gdy skóra jest uszkodzony lub zainfekowany do tego stopnia, że ​​nie może naprawić się, ulega martwicy. W przypadku chirurgii plastycznej, martwica zazwyczaj występuje z powodu braku tlenu do obszaru, który był operowany, zwłaszcza zakładkami redukcję piersi, brzuch, twarz i windy. Palacze, którzy przechodzą operację plastyczną są na większe ryzyko martwicy, ponieważ ich podaż tlenu jest na ogół mniejszy niż u osób niepalących. Jeśli traktować wcześnie, martwica może być zatrzymany z tlenoterapii hiperbarycznej.

Blizny

Blizny jest bardzo powszechne niebezpieczeństwo po operacji plastycznej. Dzieje się tak, gdy nacięcie chirurgiczne nie goją się prawidłowo, a skóra tworzy grubą krawędź i ziarnistej tkanki. Z tego powodu, chirurdzy plastyczni spróbować zrobić nacięcia w miejscach, gdzie wszelkie blizny, które rozwijają się będą mniej widoczne. W większości przypadków, bliznowacenie jest łagodny i zmniejsza się w miarę upływu czasu, a w niektórych przypadkach, bliznowacenie jest bardzo wyraźna i trwałe.

Reakcja alergiczna

Reakcja alergiczna w chirurgii plastycznej jest zazwyczaj z powodu znieczulenia. Jest to bardzo rzadki przypadek, ale niektórzy ludzie mają bardzo poważne skutki uboczne znieczulenia są danym czasie procedury. Reakcje alergiczne mogą wahać się od łagodnego do ciężkiego, ze niektórzy ludzie doświadczają nudności i ból gardła, a inni umierają.

Uszkodzenia nerwów

U niektórych pacjentów, którzy przechodzą chirurgii plastikową uszkodzenia nerwów po doświadczenie swoich procedurach. Nasilenie tego uszkodzenia zwykle zależy od rozległości zabiegu chirurgicznego. Uszkodzenia nerwów może wahać się od pacjenta doświadcza drętwienie lub mrowienie, uczucie lub do utraty funkcji całkowicie. W rzadkich przypadkach, niektóre doświadczenia paraliż ich mięśni i trwałego osłabienia mięśni. Zwykle, uszkodzenie nerwów nie dłużej niż rok, albo mogą być traktowane w chirurgii. Ale w innych przypadkach, uszkodzenie jest trwałe.