adcov.com

Ryzyko zapalenia wnętrza gałki ocznej U pacjentów z cukrzycą

Ryzyko zapalenia wnętrza gałki ocznej U pacjentów z cukrzycą


Zapalenie - zakażenie wewnątrz oka - jest ratownictwo medyczne najbardziej prawdopodobne, aby ludzie, którzy niedawno przeszli operację oczu lub obrażenia. Chociaż stan jest rzadkością, może to doprowadzić do trwałej utraty wzroku, zwłaszcza jeśli właściwe rozpoznanie i leczenie jest opóźnione. Cukrzyca zwiększa szanse na uzyskanie zapalenia wnętrza gałki, a także sprawia, że ​​jest gorszym wynikiem.

Objawy

Objawy zapalenia wnętrza gałki ocznej są ból, wrażliwość na światło, częściowej lub całkowitej utraty wzroku i zaczerwienienie białej części oka. Ropa może być widoczne z tyłu soczewki oczu i powieki pęcznieją również.

Typowe przyczyny

W Stanach Zjednoczonych, typową przyczyną jest zakażenie bakteryjne zapalenie wnętrza gałki ocznej po zabiegu chirurgicznym zaćmy. Objawy pojawiają się w ciągu czterech do sześciu tygodni po operacji w 75 procentach przypadków, ale w niektórych przypadkach nie rozwijać przez wiele miesięcy lub lat później. Późniejsze wystąpienie objawów, tym łagodniejszy wydają się być.

Według artykułu w czasopiśmie października 2008 "Lekarz" siatkówki, zapalenie wnętrza gałki ocznej po zabiegu występuje u około 1 na 1000 pacjentów chirurgii zaćmy. Około 2 milionów operacje zaćmy wykonywane są co roku w Stanach Zjednoczonych, artykuł czyta.

Cukrzyca a ryzyko

Lekarz ratunkowy dr Alan Adams, na pracowników w Sercu Rockies Regional Medical Center, Salida, Colo., Powiedział, że widział chyba pięć przypadków zapalenia wnętrza gałki ocznej w jego 20 lat praktyki medycznej w nagłych wypadkach.

"Wynik zależy od zjadliwości organizmu i szybkość leczenia," powiedział Adams.

W badaniu opublikowanym w 1994 roku okazało się, że 21 Medline procent z 162 pacjentów leczonych z powodu zapalenia wnętrza gałki ocznej w ciągu dwóch tygodni od operacji oka na cukrzycę. Okazało się również, że chorzy na cukrzycę mają zazwyczaj gorszego widzenia po podaniu w porównaniu do pacjentów bez cukrzycy.

2001 Badanie opublikowane przez National Institutes of Health stwierdziła, że ​​wśród 420 pacjentów leczonych z powodu zapalenia wnętrza gałki ocznej po zabiegu usunięcia zaćmy, 58 cukrzycę. Chorzy na cukrzycę zwykle miał nieco gorszą wizję przed operacją niż u pacjentów bez cukrzycy, a rzadziej do osiągnięcia akceptowalnego ostateczną wizję po zakażeniu. Badacze również zauważyć, że usunięcie niektórych cieczy szklistej od wewnątrz oka podczas leczenia zapalenia oka dało lepsze wyniki końcowe dla niektórych pacjentów z cukrzycą - choć nie wystarczającą ilość diabetyków z "lepszym niż tylko lekkiego" wizji w badaniu Grupa wyciągnąć zdecydowane wnioski.

2006 Japoński badania czterech pacjentów z cukrzycą leczonych na zapalenie wnętrza gałki ocznej stwierdzono, że wszystkie cztery miały słabą kontrolę nad cukrzycą przed operacją.

"Ponieważ długoterminowe zła kontrola glikemii może prowadzić do zapalenia wnętrza gałki ocznej, ścisła kontrola glikemii jest konieczne, aby uniknąć zakażenia oczu (u pacjentów z cukrzycą typu 2)," badacze napisali.

Rokowanie

Według badania przeprowadzonego w 2001, tylko 39 procent pacjentów z cukrzycą osiągnąć 20/40 wizji po zapalenia wnętrza gałki ocznej - możliwość obejrzenia obiektu 20 metrów od hotelu o tej samej jasności, jak ktoś z doskonałego wzroku stojącego 40 metrów. Dla porównania, 55 procent pacjentów bez cukrzycy osiąga 20/40 wizji.

Zapobieganie

Jeśli masz cukrzycę i rozważają operację oczu, uzyskać poziom glukozy we krwi pod kontrolą, a przed datą operacji, aby to mniej prawdopodobne, będzie rozwijać zapalenia wnętrza gałki.

Po operacji, postępować zgodnie z instrukcjami opieki lekarza i nie pominąć badań kontrolnych.