adcov.com

Ryzyko Laptopy

Ryzyko Laptopy


Czy istnieją zagrożenia dla zdrowia związane z laptopami? Pewnie. Przemysł utrzymuje rzeczy cisza-cisza, ale stanowią one zagrożenie dla zdrowia płodności, ból pleców, zmęczenie oczu, eksplozji baterii i ekspozycji na fale radiowe, które mogą zmieniać wzorce mózgowe. Nie jest również śmierć zauważył niedawno, powodując policję do wydania ostrzeżenia, aby utrzymać laptopa bezpiecznie odłożyć w czasie jazdy. Śmierć została spowodowana przez niezabezpieczonej laptopa daje śmiertelnego urazu głowy do kierowcy.

Płodność

Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego w Nowym Jorku odkryli, że podwyższenie moszny poziomów temperatury mogą powodować uszkodzenie plemników, wpływając na płodność. ScienceAGogo poinformował, że komputery w kolanach wzrosła temperatura moszny jest o około 2,7 ° C. "Wcześniejsze badania wykazały, że wzrost temperatury jąder od 1 ° C do 2,9 ° C jest związane z trwałego i znacznego negatywnego wpływu na spermatogenezę i płodności", mówi raport witryny.

Ból pleców i zmęczenie oczu

Według strony internetowej Guardian studenci regularnie korzystających laptopy są na ryzyko przetrwałego szyi, pleców, ramion i ból nadgarstka. Oni nie zdają sobie sprawy z zagrożeń ergonomicznych ", dopóki nie jest za późno", donosi na stronie. "University College London wykazały, że interakcja Centrum 57 procent respondentów doświadczyło bóle w wyniku ich używania laptopa z 7 opercent o ból dużo czasu."

BBC News informuje również, że w Wielkiej Brytanii największe badanych związków za pomocą laptopów około 500 doradców zawodowych skutków zdrowotnych. Trzy z pięciu skarżył się na ból pleców lub karku, zmęczenie oczu i bóle głowy.

Wybuch baterii

W 2006 roku, odwołanie prawie 6 mln baterii firmy Dell i Apple, zaalarmował świat do ryzyka związanego z baterii laptopa. Business Week mówi "jeśli ich przeładowaniem albo jest usterka elektryczna, takie jak zwarcia, chemikalia zamknięte wewnątrz ogniw akumulatora może stać się wybuchowe czeka zapalić ogień." Mówią też, że ryzyko jest "nie zniknie."

Wi-Fi

Badania sugerują, iż nie zostały one potwierdzone, że narażenie na sygnały Wi-Fi znajdujących się w laptopy i telefony komórkowe stanowią potencjalne zagrożenie dla zdrowia dzieci, które są najbardziej podatne na szkodliwe od promieniowania. Rząd doradca telefon Anglii zaleca laptopy mają wi-fi wyłączone lub nie są ustawione na kolanach dzieci podczas użytkowania, mówi Times Online.

Umieścić swoje zdrowie pierwszy

Mając tak wiele pytań i tak mało odpowiedzi, najlepiej być ostrożnym przy użyciu laptopa. Należy unikać długotrwałego laptopy z włączonym Wi-Fi w pobliżu dzieci na dłuższy czas. Używać komputerów, gdy jest to możliwe, lub siedzieć przy biurku przy użyciu komputera przenośnego, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia bólu kręgosłupa i karku. Komunikat po bezpiecznej stronie, gdy nie jesteś pewien, czy coś zagraża. Nawet wystawnego laptopa na zatłoczonej ulicy, może być zaproszeniem do szkody.