adcov.com

Ryzyko Crystalens

Ryzyko Crystalens


Crystalens® jest implant soczewki wewnątrzgałkowe zastąpić zachmurzoną naturalnej soczewki oka. Lekarz wkłada ją podczas operacji usuwania zaćmy w celu umożliwienia pacjentowi odzyskania wyraźnego widzenia. Wszystko operacja wiąże się pewne ryzyko infekcji i krwotoku. Jednak procedura wymaga również poważne ryzyko zagrażające wzroku, jak i szczególne ryzyko związane z wszczepieniem soczewki wewnątrzgałkowe tym konkretnym.

Zakażenie i krwotoku

Komplikacje po implantacji Crystalens® są rzadkie, ale potencjalne zagrożenia inclujde jak zakażenie, zapalenie i podrażnienia po zabiegu. Wiele z tych zakażeń jest tymczasowa i łatwo leczenia. Rzadkie przypadki poważnych infekcji i krwotoku może być groźne wzroku jednak. Pacjenci z cukrzycą lub którzy mają wysokie ciśnienie krwi są bardziej narażone na tego powikłania. Osoby podatne na stany zapalne i infekcje przewlekłe kursują również wyższe ryzyko z tym procedury.

Odwarstwienie siatkówki

Najpoważniejszym ryzykiem implantacją Crystalens® powoduje odwarstwienie siatkówki, które mogą prowadzić do trwałej utraty wzroku w niektórych przypadkach. Łza lub otwór może rozwijać się w siatkówce, lub sam siatkówki mogą się odłączać. Jeśli lekarze leczenia odwarstwienia siatkówki przed centralnej części plamki odłącza, może zaoszczędzić wiele widzenia pacjenta. Mayo Clinic informuje, że nie wszystkie próby załóż siatkówki sukces. Nawet jeśli ponownie podłączyć, nie ma gwarancji przywrócenia normalnego widzenia.

Niedobory funkcjonalne

Implantacja Crystalens® zastępuje stary, twardy naturalnej soczewki oka kojarzącego się zaćmy, która zaciera wizji. Po wszczepieniu sam może ucierpieć zmętnienie rogówki. W czasie usuwania zaćmy, niektóre membrany celowo pozostawiono w oku w celu zakończenia procedury może chmurę, albo staje się nieprzezroczysta i wymagają obróbki laserowej później.

Innym ryzykiem według producenta Bausch & Lomb, że Crystalens® może utknąć w położeniu przednim, co umożliwia tylko dobre widzenie i zobowiązujące pobliżu pacjenta do noszenia okularów lub soczewek kontaktowych dla dalekiego widzenia. Podobnie, może utknąć w zacofanej stanowisku wymagającym okularów lub soczewek kontaktowych do bliży. Ponadto Crystalens® nie absorbują dużej ilości światła ultrafioletowego, które może zwiększać ryzyko wystąpienia chorób siatkówki. Pacjenci powinni nosić okulary ochronne, gdy na zewnątrz po implantacji.