adcov.com

Ryfampicyna Side Effects

TB lub gruźlica jest potencjalnie śmiertelna choroba zakaźna, która rozprzestrzenia się łatwo z jednej osoby na drugą. Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób podaje, że w 2008 roku było 5283 przypadków gruźlicy, która powstała w Stanach Zjednoczonych. Antybiotyk Rifampina lub ryfampicyna, często stosowane w leczeniu gruźlicy, lecz pomimo jego skuteczności, ryfampicyna zawiera kilka ryzyka dla efektów ubocznych i powikłań w niektórych pacjentów.

Częste działania niepożądane

Ryfampicyna może powodować wiele skutków uciążliwe lub denerwujące, ale nie jest to niebezpieczne, niepożądane. Niektórzy pacjenci doświadczają skutków żołądkowo-jelitowe, takie jak nudności, wymioty, biegunka, zgaga, utrata apetytu, wzdęcia i skurcze. Efekty do ośrodkowego układu nerwowego, takie jak bóle głowy, gorączka, senność, brak koordynacji, zawroty głowy, trudności z koncentracją, dezorientacji, bóle kończyn i drętwienia są wspólne. Niektórzy pacjenci zgłaszają niewyraźne zakażeń wzrokiem lub zapalenie spojówek podczas leczenia ryfampicyną.

Hematologiczne działania niepożądane

Rzadko, ryfampicyny powoduje zmiany w morfologii krwi. Niektórzy pacjenci rozwijać niedobór płytek krwi, czyli małopłytkowości, podczas gdy w trakcie leczenia lekiem. Płytki te są odpowiedzialne za krzepnięcie krwi, więc thrombcytopenia może powodować drobne siniaki lub nawet przedłużone krwawienie w następstwie urazu. W rzadkich przypadkach, korzystanie z ryfampicyną wyników w zagrażających życiu krwotoków mózgowych ze względu na spadek poziomu płytek krwi. Stosowanie leku czasami powoduje niedokrwistość i leukopenia, niedobór czerwonych krwinek przenoszących tlen lub białych krwinek do walki z chorobą. Uchybienia te stanowią zagrożenie dla trudności w oddychaniu, uczucie zmęczenia i zwiększenie częstości występowania zakażeń.

Nadwrażliwość

Czasami zdarza się, u pacjentów rozwijają się reakcje nadwrażliwości na ryfampicynę, który często powoduje jedynie niewielkie skutki uboczne, takie jak swędzenie pokrzywka lub czerwone ściągacze na skórze. Rzadko, wykorzystanie wyników ryfampicyną w potencjalnie zagrażających życiu hypersensitivies takie jak zespół Stevensa-Johnsona lub toksycznej martwicy naskórka. Rzadko, ryfampicyna powoduje reakcje anafilaktyczne, niebezpieczną reakcję alergiczną, która występuje, gdy ciało twoje błędy lek dla zagranicznego zagrożenie i wytwarza przeciwciała, aby chronić siebie. Anafilaksja może powodować świszczący oddech, przyspieszenie czynności serca, a nawet szok.

Nerek, wątroby i reprodukcyjne Side Effects

Ryfampicyna może niekorzystnie wpływać na nerki i wątrobę, a także układu moczowego i rozrodczego. Niektórzy pacjenci wystąpić ciężkie skutki uboczne nerek, w tym przepuszczania krwi w moczu, zapalenie rur łączących nerki do pęcherza, a nawet nagłej niewydolności nerek. Zapalenie lub uszkodzenie wątroby jest także możliwe podczas leczenia ryfampicyną. W rzadkich przypadkach, stosowanie ryfampicyny powoduje zapalenie jelita grubego lub zapalenia okrężnicy. Kobiety czasami zgłosić zmiany w regularności, czasu trwania lub ciężkości miesiączki podczas leczenia ryfampicyną.

Efekty uboczne przerywana

Na ogół niepożądane skutki leczenia rifampicyną są najbardziej powszechne podczas leku z przerwami a nie w sposób regularny. Czasami lekarze zalecają przyjmowanie leku co drugi dzień lub co tydzień, podczas gdy inne razy przerywane użycie jest wynikiem uszkodzenia pacjenta do korzystania z leków na dobę zgodnie z zaleceniami lekarza. Skutki uboczne również zwiększyć, jeśli użycie jest nagle zatrzymał, a następnie ponownie uruchomić. Niektóre skutki uboczne pojawiają się tylko w pracy przerywanej, takie jak tak zwany zespół grypy. Objawy grypy zespołem naśladować te spowodowane przez grypę i zawierać kombinację gorączka, dreszcze, bóle głowy, zawroty głowy i bóle kości. Działania uboczne ze strony układu oddechowego, takich jak sapanie i duszność są powszechne w pracy przerywanej, jak obniżenie ciśnienia krwi.