adcov.com

Ryby i ADHD

Ryby i ADHD


Deficytu uwagi / zaburzenia nadaktywności (ADHD) jest zaburzenie behawioralne, które zazwyczaj przejawia się we wczesnym dzieciństwie. Leki na receptę są dostępne do użycia w leczeniu zaburzenia, ale nie zawsze są w pełni skuteczne w kontrolowaniu objawów. Obecne badania jest ocena sposoby zwalczania choroby, a w kilku badaniach zostały przeprowadzone na zastosowaniu olejów rybnych, które zawierają niezbędne kwasy tłuszczowe, znanych jako kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 w leczeniu ADHD.

Kwasy tłuszczowe i ADHD

Przyczyny ADHD nie są w pełni zrozumiałe, ale jedno badanie, opublikowane w "Journal of Child Psychology i Psychiatrii" zidentyfikowano niższe stężenia kwasów tłuszczowych we krwi dzieci z ADHD w porównaniu do dzieci bez ADHD, co sugeruje, że niedobór Kwasy tłuszczowe mogą odgrywać rolę w rozwoju ADHD. Inne badanie, opublikowane w "American Journal of Clinical Nutrition", wykazały również niższy poziom kwasów tłuszczowych w chłopców z ADHD, ale zauważył, że powodem poziomy kwasów tłuszczowych były niskie, nie było jasne.

Rodzaje kwasów tłuszczowych

Istnieją dwa podstawowe kwasy tłuszczowe (NNKT), które są ogólnie uznane w tej teorii: omega-3, kwasy tłuszczowe omega-6 i kwasy tłuszczowe. Oba te kwasy tłuszczowe są konieczne do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania komórek nerwowych w mózgu. NNKT nie są wytwarzane w organizmie, jak inne rodzaje tłuszczów i muszą być uzyskane ze źródeł dietetycznych.

Suplementy kwasów tłuszczowych

Jest możliwe, że uzupełnienie niezbędnych kwasów tłuszczowych u dzieci z ADHD podniesie ich poziom we krwi i rozwiązać niektóre objawy choroby. Badanie opublikowane w czasopiśmie medycznym "Nutrition" próbował ustalić, czy suplementacja NNKT może poprawić zachowanie dzieci z ADHD. Badanie to wskazuje na niewielką poprawę w zachowaniu i objawów z suplementacji EFA w diecie dziecka.

Ryba

Ryby zawierają jedne z najwyższych stężeń EFA, zgodnie z Food and Drug Administration. Ryby z najwyższym stężeniem kwasów omega-3 EFA są łosoś, makrela, sardynki i sardele, tuńczyk. Eksperci sugerują handlowych kapsułki oleju z ryb, jak dzieci są mało prawdopodobne, aby uzyskać wystarczającą ilość EFA w diecie. Suplementów oleju rybnego zawierające wysokie dawki omega-3 i omega-6 kwasów tłuszczowych są dostępne w aptekach i sklepach ze zdrową żywnością. Sugerowana dawka dodatkowego leczenia dzieci z ADHD jest jeden gram EFA dziennie.

EFA Suplementy

Dużą skalę, randomizowane badania kliniczne nie zostały przeprowadzone, a więc oficjalne zalecenia dotyczące leczenia tego zaburzenia nie obejmują suplementów EFA. EFA badano głównie jako uzupełnienie terapii lekiem na ADHD. Lek uzupełniające stosuje się dodatkowo do sprawdzone i zatwierdzone do leczenia choroby, a nie jako podstawowy terapii medycznej. Jest możliwe, że suplementacja EFA może przynieść korzyści w ramach ogólnego planu leczenia ADHD, ale nie powinny być podstawowym sposobem zwalczania choroby.