adcov.com

Ryba tilapia Korzyści

Ryba tilapia Korzyści


Tilapia jest bardzo popularne ryby pochodzi z klimatów tropikalnych na całym świecie. Uprawiane w dużym stopniu w Chinach, tilapia jest szybko rozwijającym się, płodny i silne ryby, które stanowi doskonałe źródło białka oraz niską zawartością tłuszczu i kalorii. Stosunkowo dużych rozmiarów, tilapia jest ceniona przez producentów za łatwość w których można hodowlanego. Jego łagodny smak, lekka konsystencja i kolor biały przyczyniły się do jego popularności na całym świecie. Mieści się on wyprzedzić łososia jako numer jeden ryb hodowlanych na świecie.

Żywienie

Tilapia jest wysokobiałkowa ryby, które ma niską zawartość węglowodanów. Ma ona niską zawartość sodu i zawiera prawidłowy poziom fosforu i niacyna. Jest również bogata w selen i witaminę B12, niezbędne witaminy dla zdrowego funkcjonowania komórek.

Niski poziom rtęci i toksycznych

W przeciwieństwie do innych ryb tłustych, które funkcjonować na mięsożerne lub zwierząt wszystkożernych wysokiej białka diety, tilapia przetrwać na warzyw, wodorostów i ziarna zbóż. To, wraz z ich szybkiego tempa wzrostu, krótkie żywotności i szybkiego zmianę sytuacji, przyczynia się do bardzo niskich poziomów rtęci w nich zawartych. Rtęć jest wprowadzone w bardzo małych poziomach i nie ma czasu, aby zgromadzić w swoich systemach, takich jak inne duże tłustych ryb.

Gotowanie

Tilapia w łagodne światło mocny smak i tekstura czynią go idealnym dla ryb przyprawy. Grillowanie i pieczenie tilapia to dwa najczęstsze sposoby wytwarzania. Uniwersalność smaku, które mogą być stosowane do tilapii pochodzi marynaty, oleje i przypraw, że wszystkie biorą również na kruchym, białe mięso. Tilapia jest również dostępna przez cały rok, więc zawsze można liczyć na to będąc w sklepie, gdy chcesz go na kolację.

Muscle Building

Tilapia jest kluczowym elementem diety budowanie mięśni. W przypadku pacjentów w odzysku i terapii, które odbudowują mięśnie, ludzie chcą budować mięśnie naturalnie spalić tłuszcz ciała i osoby poszukujące żywności budowanie wytrzymałości, tilapia jest stosowany ze względu na jego bogate poziomów białka i niski poziom tłuszczu. USDA informuje, że tilapia zawiera 2 g tłuszczu na 3,5 uncji ryb. To zadziwiająco niski stosunek objętości tłuszczu.

O niskiej zawartości tłuszczu i kalorii

Porównywalnie, tilapia zawiera o połowę kalorii podobnej ilości łososia. Na każdy gram tłuszczu w tilapia, równa ilość łososia zawiera 7.9g tłuszczu i dwukrotnie kalorii. Tilapia jest obniżonej zawartości tłuszczu, nie tłuste ryby, które ma mniej kwasów omega-3 niż w tłustych rybach, ale zapewnia wiele korzystnych serca zdrowe składniki odżywcze w porównaniu do innych opcji, takich jak mięso z kurczaka, wieprzowiny lub wołowiny.

Korzyści ekonomiczne

Ponieważ tilapia jest szybko rosnące ryby, które zjada diety warzywa i ziarna zbóż, może być podniesiona o wiele niższe koszty produkcji, i obrócił się szybciej dla zysku. Jego popularność wynika w dużej mierze z jego przystępnej cenie, który jest napędzany przez zdolność Tilapia do szybkiego wzrostu do rynkowej ryb.

Aqucaulture

Te korzyści gospodarcze przyczyniają się w znacznym stopniu do wpływu światowego tilapia w sprawie akwakultury. Ich duże rozmiary, szybkie rosnące nawyki i popularny smak uczyniły tilapia trzecim najważniejszym ryby akwakultura. Są łatwe w gospodarstwie ze względu na dietę wegetariańską, wysokiej gęstości obsady i szybkiego wzrostu.