adcov.com

Rwa kulszowa pośladkowy wielki ból

Łagodnego do ciężkiego bólu w zestawie zwanych mięśni gluteus maximus może oznaczać, że występują objawy ataku sciatia. Ból, który czujesz jest zwykle po jednej lub drugiej stronie twojego tyłu (lub pośladki), ewentualnie promieniuje w dół nogi. Trzeba leczyć objawy, ale trzeba także znaleźć i leczyć przyczynę tych objawów.

Identyfikacja

Gluteus maximus jest największym z trzech zestawów mięśni kontrolujących obie strony pośladków. Gluteus słowo pochodzi od greckiego gloutos słowo, co oznacza, pośladki. Mięśnie te obejmują gluteus maximus (największy, najsilniejszy i najbardziej zewnętrzną tych mięśni), gluteus medius (mięśni) i średniej gluteus minimus (najmniejszy i najbardziej wewnętrzna).

Mięsień pośladkowy wielki działa rozszerzyć i na zewnątrz obracać biodra. Pomaga również górną część ciała w celu rozszerzenia (łuk i zakrętu) na pniu. Nie można w pełni siedzieć, stać, chodzić lub być ambulatoryjnych bez odpowiednio pełnego wykorzystania swojej pośladkowy wielki i innych mięśni pośladkowych.

Efekty

Rwa kulszowa jest zarówno objawem i wskazanie na przyczyny. Znany także jako zapalenie nerwu kulszowego, rwa kulszowa występuje wtedy, gdy nerw kulszowy - długo nerwu, który biegnie od pośladka w dół z tyłu uda i łydki, do stóp - zostaje ściśnięta lub stan zapalny. Zapalenie to powoduje, że kulszowy ból, który można poczuć się w mięsień pośladkowy wielki, choć w rzeczywistości występuje w samej wzrokowego.

Kulszowy ból może być łagodne do zniesienia, i czujesz to wszystko wzdłuż nerwu. Gdy ból jest w środku gluteus maximus, to kompromisy, siedząc, stojąc, chodząc, a wszystkie rodzaje ruchu niższe ciała. Nawet podczas odpoczynku, można poczuć ból kulszowy gluteus maximus.

Przyczyny

Rwa kulszowa ma wiele przyczyn, a trzeba wziąć pod uwagę wszystkie możliwości. Przyczyny mogą być następujące: Dyskopatia, zwężenie kanału kręgowego i zespołu piriformis (lub to, co jest znane jako punktów spustowych tkanek miękkich).

Zespół gruszkowaty, jeden prawdopodobnie przyczyną rwy kulszowej, wynika z niskiego przepływu krwi do nerwu. Piriformis może wystąpić z powodu urazu lub przewlekłego skurczu mięśni, ciąży, obrażeń związanych z pracą i złą postawę. Stres konieczności siedzieć przez długi czas, jak podczas jazdy samochodem lub w podróży na długich lotów samolotem, może również przyczynić.

Zabiegi

Dobrą wiadomością jest to, że bólu kulszowego zostanie ostatecznie odejść, szczególnie, jeśli uznają podstawowego problemu i sobie z nim prawidłowo. Musisz traktować zarówno przyczyny i objawy, jednak i podjąć działania w celu złagodzenia bólu, które mogą być stałe i wyniszczające.

Początkowe leczenie może zawierać środki przeciwzapalne lub acetaminofen leki, narkotyki (jeśli ból jest ostry) i sterydowe wstrzyknięć. Alternatywnie stosuje się okłady z lodu, aby zmniejszyć stan zapalny nerwów i wilgotne ciepło, aby złagodzić skurcze mięśni, że rwa kulszowa może powodować.

Lekarz może zalecić ci nie chirurgiczne kręgosłupa kompresji, a jeśli przyczyną jest przepuklina dysku, może ona sugerować operację. Dobrą wiadomością jest jednak to, że 90 procent wypadnięć dysków nie wymaga operacji.

Dodatkowe zabiegi

Po początkowym ataku bólu złagodził kulszowego, można zbadać inne zabiegi, które pomogą Ci stać się w pełni funkcjonujący ponownie i zachować stan z powrotem. Zabiegi obejmują fizykoterapii, zabiegi chiropraktyka, terapia masażu i akupunktury.