adcov.com

Rura Karmienie Żywienie

Karmienie rurka jest metoda podawania substancji odżywczych do ludzi, którzy mogą mieć trudności z jedzenia i picia przez usta. Po raz pierwszy wprowadzony w 1980 roku, Towarzystwo National Cancer teraz szacuje, że istnieje ponad 200 tysięcy pacjentów korzystających z tego rodzaju terapii. Jej celem jest dostarczanie pacjentom odpowiedniego odżywiania i pomóc im utrzymać odpowiednią wagę.

Fakty

Rodzaj doprowadzania rurki stosowane w zgłębnika zależy od długości leczenia będzie trwał. Dla krótkotrwałego stosowania, rura jest włożona przez nos. Jeżeli przewiduje się pacjenta do poddania się rurę zasilającą przez dłuższy okres czasu, rura jest umieszczona w żołądku przez otwór utworzony w ścianie jamy brzusznej. Karmienie przez zgłębnik może być zalecane, gdy pacjent jest w trakcie leczenia, takie jak radioterapia lub chemioterapia, które mogą sprawić, że trudne do jedzenia.

Znaczenie

Karmienie rurka jest sposobem na dostarczenie pacjentowi niezbędnych składników odżywczych, nawet wtedy, gdy ma problemy jedzenia i picia. Żywność, która jest wykorzystywana jako paliwo przez organizm, jest szczególnie ważne dla tych, którzy muszą zostać naprawione. Karmienie przez zgłębnik czyni stosowanie preparatów, które zawierają substancje, takie jak kalorii, protein, witamin i minerałów.

Załącznik

Włożenie rury jest stosunkowo proste. Dla rur, które są dołączone na brzuchu, Endoskop jest wykorzystywany do wspierania go w kierunku żołądka. Rury są zabezpieczone przed przemieszczane albo za pomocą drutu wewnątrz rurki lub balonik na końcu żołądka. Pacjent karmienie rurka leczeni początkowo mogą czuć pewien dyskomfort, ponieważ gaz i powietrze może wejść do rury. Ponadto, czas ten może być konieczne, aby dostosować do danego wzoru ciekłej. Jednakże, należy zmniejszyć dyskomfort końcu jako osoba staje się bardziej używane w systemie.

Zagrożenia

Zastosowanie zgłębnika ma nieść pewne ryzyko. Najczęstszym ryzyko zasysania lub żywność jest wdychany do płuc. Aby to zminimalizować, pacjent powinien być w pozycji pionowej w czasie karmienia. Rura dopływu może być również wyciągnięty przypadkowo i spowodować przeciek wokół otworu w brzuchu, zwany stomii. Częste naprężenie rury może powodować martwicę ciśnienia lub śmierci tkanek w wewnętrznej ścianie brzucha. Bardziej poważne powikłania, takie jak krwawienia żołądka występują rzadko.

Eksploatacja i konserwacja

Jednym ze sposobów, aby zapewnić, że karmienie rurka idzie gładko i zapewnia prawidłowe odżywianie jest użycie formuły karmienia wystarczy, że nie będą one zatkać rurkę cienkie. Rury należy przepłukać wodą przed i po karmienia. Również żywność należy podawać powoli. W rzeczywistości sesji karmienia może trwać tak długo, jak przez godzinę. Higieny jamy ustnej nie powinna być zaniedbywana, nawet podczas karmienia odbywa się przez rurkę. Usta pacjenta powinny być czyszczone i szczotkowane zęby.