adcov.com

Rozwój zębów u niemowląt

Rozwój zębów u niemowląt

Rozwój Pre-Natal

Podczas gdy większość dzieci rodzi się bez pokazywania zębów (jeden na 2 tysiące mogą mieć widoczny ząb po urodzeniu), rozwój zębów rozpoczyna się na długo przed urodzeniem dziecka. Pierwotne zęby (lub dziecko zęby) rozpocznie się w łonie formowania o dwa miesiące od poczęcia. Zęby stałe zaczynają tworzyć się około szóstego lub siódmego miesiąca. Mineralizacja zębów dziecka rozpoczyna się w czwartym miesiącu ciąży, a właściwie nadal jak dziecko rośnie w dziecko, a następnie nastolatka. Fluorek wapnia i fosforu są dodawane w strukturę zębów rozwijać Pąki zębów. Odżywianie matki w czasie ciąży może mieć wysoki wpływ na rozwój zębów, a ciało niemowlęcia jest zależna od matki do materiałów potrzebnych do budowy zębów.

Erupcja zęba

Po urodzeniu, dzieci zazwyczaj mają 20 zęby, że podstawowym wybuchnie w ciągu najbliższych trzech lat. Pierwsze zęby przyjść w to te, w centrum ustach dziecka, siekaczy. Te zazwyczaj zaczynają się w co około sześć miesięcy, ale może rozpocząć się już w trzy miesiące lub dopiero 12. Górne i dolne rzędy zębów postępować w przybliżeniu ten sam harmonogram (choć zęby dolne zwykle nieznacznie poprzedzić top zębów). Dwa siekacze zwykle wybuchają najpierw, a następnie bocznych siekaczy po obu stronach na nich. Następnie pierwsze trzonowce (w kierunku tyłu i na bokach jamy ustnej), wejść na około 13 lub 14 miesięcy. Kły, zęby między siekaczami i pierwszych zębów trzonowych, wybuchają na około 16 miesięcy. Ostatni to drugie trzonowce, zęby w bardzo pleców, które wybuchają na około 2 lata.

Proces ząbkowania

Proces ząbkowania często jest bolesna dla dziecka, jak również towarzyszy bardziej widocznym ślinotok. Rodzice często dają swoim dzieciom gryzaków lub innych zabawek przeznaczonych do żucia, na, jak do żucia może pomóc złagodzić ból zębów tnących. Jedzenie zimne pokarmy mogą być również kojąco na dzieci, a jeśli to konieczne, rodzice mogą zarządzać niemowląt, odpowiednie środki przeciwbólowe. Nadmierne ból lub gorączka nie powinny być częścią ząbkowanie - tych objawów lub innych pytań lub wątpliwości, są powodem do kontaktowania się z lekarzem dziecka.

Czystość zębów dla niemowląt

Zęby dziecka wzrośnie w ciągu kilku lat, i gdy są erupcją (zęby stałe i wciąż tworzą), jedzenie jest nadal ważną częścią równania. Po zęby wybuchł czyszczenia zębów jest również ważna. Szczoteczka do zębów i pasta do zębów nie są konieczne, natychmiast, jak wtedy, gdy dzieci są małe zęby można czyścić wilgotną szmatką lub gazą. Zalecenia American Academy of Pediatric Dentistry sugerują Pierwsza wizyta dziecka stomatologiczny być w każdym roku życia, lub sześć miesięcy po pierwszym ząb wybucha, co nastąpi wcześniej. To pierwsza wizyta jest często używany do zapoznania lekarza i dziecko (i rodziców), a aby uzyskać wskazówki do dalszych wieku niemowlęcego i czyszczenia praktyk.