adcov.com

Rozwiązania dla nastolatków Narkomanii

Rozwiązania dla nastolatków Narkomanii


Narkomania może mieć ogromne straty na każdej części życia nastolatka i prowadzić do dalszych problemów w dół drogi, jak długoterminowych problemów zdrowotnych. Zrozumienie problemu i wiedząc, gdzie się udać po pomoc może pomóc i nastolatek podejmowania świadomych decyzji. Niektóre rodzaje programów związanych z nadużywaniem substancji lepiej dla niektórych ludzi niż robią dla innych. Wiedząc, jak te programy działają i co oferują może dokonać wyboru łatwiejsze.

Zrozumienie problemu

Nastolatki często zaczynają brać narkotyki z wielu powodów. Czasami jest to rekreacyjnych lub społeczne zwyczaj, że młodzież nie tylko wtedy, gdy są wokół innych nastolatków. Wiele razy narkotyki jest objawem większego problemu. Nastolatków, którzy cierpią z powodu problemów, takich jak lęk, stres, depresja lub innych problemów ze zdrowiem psychicznym, często zwracają się do narkotyków jako sposób na własny medicating. Prosząc nastolatek jak on robi, zdając sobie sprawę z problemów w życiu i oferowania wskazówek lub rozwiązania problemów lub krawężnik może uniemożliwić używanie narkotyków nastolatek i dać mu wsparcie, którego potrzebuje, aby trzymać się z dala od narkotyków.

Interwencja

Porozmawiaj z nastolatkiem o jego zażywania narkotyków i oferują swoją pomoc i wsparcie. Nastolatek prawdopodobnie zaprzeczyć wszystkiemu i próbować usprawiedliwiać jego dziwne zachowanie, więc być na to przygotowany. Bądź konkretny temat zachowania i fizycznych problemów, które są niepokojące cię. Nie karać, grozić lub wykład teen. To sprawi tylko, że czuł się tak, jakby był atakowany i powoduje go zamknąć i nie chcą słuchać i rozmawiać o tej sprawie. Niech wie, jak jego zachowanie sprawia, że ​​czujesz się i poprosić go o zgodę na pomoc medyczną, rehabilitację i poprosić go, aby przyłączyć się do grupy wsparcia.

Rehabilitacja

Rodzaje zabiegów dla nastoletnich narkomanów obejmują detoksykacji, rehabilitacji mieszkalnych i intensywny program ambulatoryjnej. Detoksykacja jest dla osób, które potrzebują pomocy medycznej odstąpienia od narkotyków, kiedy pierwszy raz wprowadzić centrum rehabilitacji. Rehabilitacja mieszkalnych jest 24-godzinna opieka i nadzór, który obejmuje terapię indywidualną i grupową, aby pomóc nastolatek nauczyć się radzić sobie bez leków. Programy ambulatoryjne są dla nastolatków, którzy gotowych rehabilitacji mieszkalnych i chcą dodatkowego wsparcia po szkole, gdzie można spotkać się z pracownikami służby zdrowia i omówić swoje postępy.

Grupy Wsparcia

Grupy wsparcia są spotkania grupowe, że nastolatki mogą uczęszczać po szkole lub pracy, jak Anonimowych Alkoholików lub Anonimowych Narkomanów. Spotkania mają na celu być system wsparcia dla nastolatek w czasie ich walki z nadużywaniem substancji. Spotkania dają nastolatek okazję porozmawiać o swoich zmaganiach z nadużywaniem narkotyków i słuchać innych ludzi borykających się z tym samym problemem. Spotkania mają na celu pomóc nastolatek czuć się mniej odizolowane i sam w swojej uzależnień problemu. Nastolatki mogą omawiać problemy w ich życiu, które mogły doprowadzić ich do leków w pierwszej kolejności.