adcov.com

Rozrywka w opieki nad osobami starszymi

Rozrywka w opieki nad osobami starszymi


Osób starszych może czasem stać się przygnębiony i smutny, jeśli idą długie okresy bez większego wysiłku fizycznego. Brak ruchu i socjalizacji nie jest dobre dla nikogo, a to tylko dwie z wielu powodów, dla których aktywność pośpiechu jest dobry pomysł dla każdego stanie starszy.

Pieszy

Zwiedzanie jest działaniem, które może pomóc seniorom do utrzymania elastyczności i mobilności, ale nie jest zbyt męczący na mięśnie. Krótkie odcinki są najlepsze, ale jeśli zdecydujesz się nieco dłuższy dystans, wziąć okresowe przerwy. Dla silniejszych seniorów, nosić małych ciężarów ręcznie w celu zwiększenia wartości wykonania spacer. Spacerując po parkach można malownicze i relaksujące, a spacerując po chodnikach miasta może przynieść wspomnienia, ale najlepiej, aby nie oddalać się zbytnio od domu w przypadku zagrożenia lub w przypadku starszego zmęczy lub czuje się słaby.

Grając w gry planszowe

Grając w gry planszowe mogą stanowić osoby starszej z rozrywki, nie zmuszając go do wywierania dużo energii. Możesz grać w większość z tych gier siedzi, co pozwoli starszym interakcji z innymi i towarzysko. Gry takie jak szachy, warcaby lub Scrabble są idealne, ponieważ są łatwe do zrozumienia i niskie naprężenia. Gry karciane są również niskie stresu, opcja spokojnie.

Czytanie / Pisanie

Utrzymanie starszych zaopatrzony z ulubionych książek może pomóc im zachować spokój i rozrywkę, jeśli chcesz przeczytać. Starszy, który jest bardziej zainteresowany klasycznych samochodów może docenić magazyn samochodów więcej niż dobrą książką, lub ktoś zainteresowany antyków może być bardziej zainteresowany kolekcji rzadkich, starych książek, niż w rzeczywistości ich nie czytając. Inną możliwością jest, że pisania. Seniorzy często czują się niepotrzebne i przejść przez atakami depresji, ponieważ z tych uczuć, ale często można rozwiązać ten problem pomaga osoba pisać kartki urodzinowe do członków Kościoła lub listów do rodziny, która może przywrócić jej poczucie użyteczności i celu. Nadanie i coraz przyjazną nas lub karta jest zawsze miłą niespodzianką.

Słuchanie muzyki lub oglądania telewizji

Kiedy starsi uderzeń doświadczenia lub inne osłabiające problemów medycznych prawdopodobnie związane z wiekiem, czasem traci elastyczność i nie może być fizycznie zdolny do spacerów lub grania w gry. W tym przypadku muzyka jest doskonałym lekarstwem na nudę, które mogą pochodzić z pobytu w jednym miejscu lub siedzi jeszcze przez długi czas. Utwory klasyczne z młodzieżą podopiecznego może przynieść dobre wspomnienia, czy obecne utwory mogą pomóc starszym połączyć z jego młodszych członków rodziny i przeżyć nowy dźwięk. Telewizor może być również przyjemny sposób spędzać czas, czy to w formie starszych filmów, które mówią z minionej epoki lub Zadowolenie filmów w telewizji kablowej. Przygnębiające filmy powinny być zapewne uniknąć, jednak, jak niektórych seniorów, w zależności od ich stanu zdrowia, może łatwo ulec depresji lub smutku.