adcov.com

Różnice zdrowotne między surowego cukru trzcinowego i rafinowany cukier biały

Różnice zdrowotne między surowego cukru trzcinowego i rafinowany cukier biały


W swoim raporcie "Fakty dotyczące surowego cukru," ABC John Stossel stwierdził, że nie ma wielkiej różnicy między odżywcza cukru surowego i rafinowanego. Główne różnice polegają na jak każdy wykonany i sprzedawany.

Jak Raw Sugar jest wykonany

Według Michele Foley, o jedzeniu i gotowaniu, ekspert Chow.com, oba typy są wykonane z trzciny cukrowej. Sok z trzciny cukrowej, a następnie ekstrahuje się gotuje, aż cały płyn wyparuje, pozostawiając bogate melasy kryształów tyle. Kryształy te są sprzedawane jako cukier surowy.

Jak rafinowany cukier jest w koszu

Aby cukru rafinowanego, Foley zapisuje te kryształy rozpuszcza się w gorącej wodzie z wytworzeniem syropu, który filtruje się w celu usunięcia nadmiaru materiału roślinnego, albo melasę, obracając syrop jasne. Następnie gotuje się, odparowuje i ponownie wirowano sucha. Rezultatem jest mniejsza, białe kryształy, lub cukier granulowany.

Korzyści zdrowotne wynikające z melasy

Cukier surowy zawiera melasę, które mają żelaza, potasu, magnezu i wapnia, ale nie w znacznych ilościach, w zależności od Stossel. Pisze on, że musimy jeść dziewięciu łyżeczek cukru surowego, aby uzyskać jak najwięcej żelaza, jak my się z jednej kromce chleba pełnoziarnistego.

Różnice kalorii

Calorically, oba rodzaje cukru są prawie takie same. W artykule w New York Times, Anahad O'Connor pisze, że cukry surowe i brązowe zawierają 17 kalorii na łyżeczkę, a cukier biały zawiera 16 kalorii na łyżeczkę.

Korzyści dla środowiska

Cukru surowego mogą być zdrowsze dla Ziemi, ponieważ mniej obróbki oznacza mniejsze zużycie energii, mniej odpadów i mniej produktów zwracanych środków chemicznych do środowiska.