adcov.com

Różnice między wybroczyn i plamicy

Różnice między wybroczyn i plamicy


Chociaż krwawienie podskórne, rozpoznaną przez lekarzy jako jeden z kilku warunków, w tym wybroczyny i plamica, jest objawem szerokiej liczby zaburzeń medycznych, może sygnalizować początek poważnej choroby. Oba warunki są spowodowane małą ilością krwawienia tuż pod powierzchnią skóry i pojawiają się jako czerwone plamy, w końcu zanika do niebieskich i brązowych podobny do sposób zanika siniaki.

Wybroczyny

Petachiae są małe, dokładnie określić wielkości plamy, które zazwyczaj pojawiają się w klastrach podobne do wysypki. Większość lekarzy uważa plamy tylko tak duży, jak 3 lub 4 mm dla diagnozy. Kolor w wybroczyny nie zanika, gdy ciśnienie jest przykładane do skóry.

Plamica

Plamica są plamy podobne do wybroczyn, tylko większe, o maksymalnej wielkości 1 cm. Jak z wybroczyny, plamica nie znikają gdy ciśnienie jest przykładane do skóry.

Wybroczyny

Każde krwawienie do skóry większa niż 1 cm zdiagnozowano jako wylewy, który jest powszechnie określany jako stłuczenie. Wybroczyny zwykle obejmuje utratę krwi na głębszym poziomie tkankowym następnie wybroczyn i plamicy.

Przyczyny i leczenie

Chociaż istnieje wiele możliwych przyczyn do wybroczyn i plamicy, oba warunki mogą być objawem większych problemów, takich jak reakcje alergiczne, choroby autoimmunologiczne lub niedoboru witamin. Plamica mogą być także powodowane przez niskie liczby płytek krwi. Leczenie tych objawów skórnych jest kwestia rozpoznawania i radzenia sobie z daną emisję.