adcov.com

Różnice między trawienie chemiczne idealna mechaniczne

Różnice między trawienie chemiczne idealna mechaniczne

Trawienie odbywa się w alimentary kanał, który składa się z jamy ustnej, przełyku, żołądka, jelita cienkiego i jelita grubego. Dwa rodzaje trawienie występują w tym pokarmowego: trawienie mechaniczne i chemiczne trawienie. Te dwa procesy trawienne różnią się od siebie na kilka sposobów.

Różnych miejscach główny

Mechaniczne trawienie mają miejsce głównie w ustach, a w mniejszym stopniu, żołądek, podczas trawienia chemicznego odbywa się głównie w żołądku, a wtórnie w jamie ustnej i jelit, według nauczania biologii liceum Unii w Tempe w Arizonie.

Różnych czynników

Zęby są zasady czynników mechanicznych trawienie. Mięśni gładkich żołądka i inne części przewodu pokarmowego również efekt mechanicznego trawienie. Enzymy wydzielane w żołądku i gdzie indziej doprowadzenia do trawienia chemicznego. Pepsyna, trypsyna i rennin są trzy takie enzymy. Żołądek zawiera również niewielką ilość kwasu solnego, inny agent trawienia chemicznego.

Energii różnych trybów

Mechaniczne trawienie wpływa na trawienie poprzez mechaniczne energii, siły i ruchu w żucie i akcję perystaltyczne jelit, która jest swego rodzaju falisty ruch ścian jelit. Mięśnie brzucha również mieszać żywności. Trawienia chemicznego używa energii chemicznej przechowywane w enzymy, aby wykonać operacje przewodu pokarmowego.

Różne efekty

Zmiany fizyczne efekty mechaniczne trawienie. Na przykład żucie konwertuje duży kawałek jedzenia na mniejsze kawałki. Trawienia chemicznego powoduje zmiany chemiczne. Na przykład pepsyny konwertuje białka na mniejsze jednostki zwane peptydy, i trypsyny przybiera peptydy nawet mniejsze cząsteczki organiczne, zwane aminokwasy. Inne reakcje chemiczne przekonwertować skrobi i cukrów złożonych cukrów prostych, jak glukoza a enzymu lipazy trawi tłuszcze, przekształcaniu ich w węglowodany i proste organicznego o nazwie glicerolu, według strony edukacyjne, biuro podróży zwieracza gwałtowny wzrost.

Różne role układu pokarmowego

Działanie mechaniczne trawienie ułatwia trawienie chemiczne, podczas trawienia chemicznego sprawia, że możliwe dla organizmu do wchłaniania substancji odżywczych.